ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

МЗС просить Францію офіційно відреагувати на візит їхньої делегації до окупованого Криму

Прочитаєте за: 2 хв. 30 Червня 2020, 17:22

У Міністерстві закордонних справ України закликали Францію відреагувати на незаконний візит делегації французьких депутатів Європейського парламенту до окупованого Росією Криму. Про це повідомляє офіційний сайт МЗС.

30 червня перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зустрілася з послом Французької Республіки в Україні Етьєном де Понсеном.

Під час зустрічі обговорено пріоритети взаємодії в захисті суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, питання посилення міжнародних зусиль з деокупації Криму, а також проблематику порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України та зміцнення безпеки в регіоні Чорного і Азовського морів.

Співрозмовники підкреслили важливість подальшої взаємодії з метою ефективної протидії спробам поширення РФ дезінформації антиукраїнського змісту, що ставлять під загрозу суверенітет і територіальну цілісність України.

Перший заступник міністра привернула увагу посла до неприпустимості контактів громадян Франції з представниками окупаційної адміністрації РФ на тимчасово окупованих територіях України. Тому Еміне Джапарова звернулася з проханням офіційно відреагувати на незаконний візит делегації французьких депутатів Європарламенту на чолі з Тьєррі Маріані до Криму (з 30 червня по 2 липня). Етьєн де Понсен зі свого боку підтвердив незмінну позицію офіційного Парижа щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема, в рамках ООН та інших міжнародних організацій. І запевнив, що передасть до МЗС Франції звернення Еміне Джапарової стосовно візиту французьких депутатів Європарламенту до Криму.

Пані Джапарова також наголосила на незаконності проведення окупаційною адміністрацією РФ «голосування» щодо внесення змін до Конституції Російської Федерації на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій і Луганській областях та АР Крим і міста Севастополь, як і будь-яких «референдумів» та «голосувань» на окупованих територіях України.

Еміне Джапарова подякувала за допомогу Франції в соціально-економічному відновленні східних областей України, які постраждали від агресії РФ, і звернулася з проханням до французької сторони розглянути можливість надання допомоги областям, які потерпають від сильної повені.

Французький дипломат позитивно відзначив приєднання України до міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження рівності жінок і чоловіків, започаткованої країнами Групи семи під головуванням Президента Французької Республіки Еммануеля Макрона.

Читайте нас у Facebook