
Курсанти-першокурсники Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія» повернулись з 20-денного шлюпочного походу. Разом з ними опановували практичні навички й курсанти 1-го курсу Інституту Військово-Морських Сил Національного університету «Одеська морська академія», а також вихованці факультету Десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса).
— Після переходу морем на шлюпках Ял-6 ми прибули до місця розташування. Це визначене місце на узбережжі Чорного моря неподалік селища Чорноморське, — розповів головний старшина Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національного університету «Одеська морська академія» старший мічман Сергій Ліподат. — У наметовому містечку було облаштовано місця для відпочинку, приготування та вживання їжі, душові.
На час практики курсантів було розділено на дві групи. Перша тренувалася в морі на плавзасобах, інша займалася у табірному містечку, де пройшла заняття з основ курсу лідерства. Після 10-денного відпрацювання завдань групи помінялись місцями.
Протягом практики хлопці та дівчата вчилися розв’язувати завдання у складній обстановці, управляти підпорядкованим підрозділом та ухвалювати важливі рішення у складних нестандартних ситуаціях і, найголовніше, набули навичок командної роботи та навчилися ефективно діяти у складі екіпажів.
Під час морської складової походу відпрацьовували практичні навички з управління шлюпкою на веслах і під вітрилом, пройшли заняття з навігації, боротьби за живучість на маломірних суднах, зняття шлюпки з мілини та постановка на якір тощо. Береговий компонент складався з відпрацювання алгоритму ведення бою, а також завдань тактики дій морської піхоти. Серед них — розвідка місцевості, пересування під час бою, транспортування пораненого, рятування пілота чи десантника тощо.
Також першокурсники закріпили знання з тактичної медицини, з надання первинної медичної допомоги.