ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Фільм про Голодомор в Україні «Ціна правди» – знятий на реальних подіях, очолив найвищі рейтинги в Франції

Прочитаєте за: 3 хв. 30 Червня 2020, 9:50

Фільм про Голодомор в Україні польської режисерки Агнешки Голланд «Ціна правди», який в французькому кінопрокаті отримав назву «Тінь Сталіна», очолив найвищі рейтинги в Франції наприкінці червня. Про це повідомляє Центр Анни Київської в Франції на своїй сторінці в Фейсбук.

«Як цікаво грає історія з нами. Фільм про Голодомор, який в Франції переклали як «Тінь Сталіна», створений всесвітньо відомою Агнешкою Голланд, спочатку не хотів брати жоден французький дистриб’ютор. Чому? Фільм мав вийти в березні 2020 року, але в процес втрутився COVID. Увесь Париж обвішаний афішами фільму. Агнешка Голланд не могла прийти на презентацію свого фільму, хоча мешкає в Парижі. Все зачинено, зокрема кінотеатри, обвішані афішами цієї кінострічки», – йдеться в дописі Центру Анни Київської, який поширив і Національний музей Голодомору-геноциду.

За словами українців Центру, три місяці французи дивилися на ці афіші й запитували себе: що це за фільм? І 22 червня стрічка вийшла в 250 залах!

У Центрі Анни Київської прокоментували успіх стрічки «Тінь Сталіна» наступним чином: «Вона отримала найдовшу рекламну кампанію в історії кіно у Франції. І тепер фільм очолив найвищі французькі рейтинги! Правда має дивний стиль торжествувати».

В Україні ж фільм польської режисерки Агнешки Голланд «Ціна правди» презентували в листопаді 2019 року.

Фільм «Ціна правди» заснований на реальних подіях. Стрічка розповідає історію молодого британського журналіста Гарета Джонса, який приїздив до Радянського Союзу й на власні очі бачив жахіття Голодомору. Гарет на початку 1930-х кілька разів відвідував СРСР, коли тривала політика колективізації.

Молодий британський журналіст Гарет Джонс не вірить у сталінську пропаганду. Аби провести розслідування, чоловік спочатку прямує до Москви, а звідти – на Донеччину і Харківщину. Джонс розуміє – Радянський Союз обманює західні країни – українці помирають від голоду, причому штучного.

Після повернення на Захід Гарет Джонс у серії статей для газет Manchester Guardian і The New York American описав усі подробиці масових смертей від сталінського штучного голоду в Україні. Він був одним із перших, хто розповів про штучний голод у західній пресі. Його статті спричинили гучний скандал, а самого автора вщент розкритикували. Утім, він увійшов у історію як перший, хто відкрито заговорив про сталінський Голодомор в Україні.

Зняла стрічку Агнешка Голланд – польська режисерка, лауреатка «Золотого глобусу» й номінантка на «Оскар». Картина стала спільною роботою кінематографістів із Польщі, Великої Британії та України. Зйомки тривали в трьох країнах.

Світова прем’єра кінострічки «Ціна правди» відбулася на Берлінському міжнародному кінофестивалі «Берлінале – 2019». На зйомки витратили понад 8 мільйонів євро, частина з них – із фонду українського Держкіно.

«Сюжет про трохи наївного, але дуже сміливого журналіста, висвітлює не лише жахи того часу, а й зухвалість брехні, якою покривалися ці події. Ми проводимо паралель між тодішнім світом брехні пропаганди та фальшивих новин із сьогоденням», – розповідала під час презентації в Києві режисерка фільму Агнешка Голланд.

Як зазначають автори кінокартини, вони хотіли, щоб в Україні більше дізналися про особистість Гарета Джонса. А також, через його історію – розповісти світу про Голодомор. За цю культурну місію Указом Президента України Агнешку Голланд нагороджено орденом княгині Ольги III ступеня.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram