ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Деконструкція імперських міфів на матеріалах ранньомодерної історії України»

17 Червня 2020, 9:57

Український інститут національної пам’яті та Харківський літературний музей розпочали реалізацію нового масштабного проєкту «Деконструкція імперських міфів на матеріалах ранньомодерної історії України», в рамках якого фахівці діляться дослідженнями з української історії VI–VIII століть.

Як у цей історичний період ідентифікували себе наші предки? В яких кордонах жили? Хто представляв українську еліту? Чи існувала і в яких формах пам’ять про Київську Русь? Як сприймалося «возз’єднання з Московією»? Якими були в цю добу політичні та міжкультурні зв’язки з Європою? Ці питання порушують у циклі ґрунтовних лекцій.

— Ми хочемо донести до широкого загалу, що ранньомодерний період — це той час, коли Україна мала високу урбаністичну культуру, про яку пересічному українцю відомо не так багато. У цьому нам допоможуть філософи та історики, мистецтво- та літературознавці. Вони розкажуть про кордони, символи, імена, протистояння і пам’ять, — коментує сенс проєкту начальниця північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова.

Лекції поступово оприлюднюють на YouTube-каналі Українського інституту національної пам’яті.

Нові лекції заплановані на липень – серпень 2020 року, тож стежте за оновленнями.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини