ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Де зможуть відпочити українці влітку та що таке система «ДРУГ»?

3 Червня 2020
Де зможуть відпочити українці влітку та що таке система «ДРУГ»?

За календарем уже літо, а це означає, що в багатьох військовослужбовців настане така довгоочікувана відпустка. Та чи зможуть наші захисники відпочити за кордоном, питання й досі залишається відкритим. Тож АрміяInform вирішила дізнатися, коли відновиться авіасполучення та які країни будуть готовими прийняти українців.

Наприкінці березня Україна практично повністю припинила авіасполучення у зв’язку з карантином, залишивши лише евакуаційні авіарейси. Однак уже в червні польоти планують відновити.

Сьогодні на засіданні уряду Прем’єр-міністр анонсував відновлення внутрішнього авіасполучення з п’ятниці 5 червня, а міжнародного авіасполучення – з 15 червня. Регулярні міжнародні рейси відновлять з тими країнами, які дадуть на це згоду й будуть готові приймати українців. Тож куди можна буде полетіти?

Туреччина

До Туреччини українці зможуть полетіти вже з 1 липня поточного року. Як повідомив глава міністерства закордонних справ країни Мевлют Чавушоглу в телефонній розмові з Дмитром Кулебою, Туреччина створить усі необхідні умови для безпечного відпочинку українських громадян.

Грузія

Грузія готова відновити міжнародне авіасполучення з 1 липня. Про це Міністр інфраструктури України Владислав Криклій повідомив у своєму телеграм-каналі за результатами телефонної розмови з міністром економіки та сталого розвитку Грузії Нателою Турнава. Також Грузія відзначила необхідність відновлення авіасполучення з Україною.

Чимало країн найближчим часом відкривають свої кордони для мешканців Європейського Союзу.

Іспанія нещодавно оголосила, що з початку липня відкриє кордони для іноземців та скасує вимогу щодо 14-денного карантину для всіх приїжджих. Про це сказав прем’єр-міністр країни, повідомляє видання AFP.

Греція чекає туристів з 15 червня, в’їхати на територію зможуть громадяни 20 країн. Однак поки України немає в цьому списку.

Європейські столиці узгодили дату, коли у різних країнах ЄС має відбутися багато пом’якшень. Це 15 червня.

1 червня Міністр інфраструктури Владислав Криклій в ефірі одного з українських телеканалів повідомив, що, крім Туреччини, Україна працює над відновленням авіасполучення з Грецією, Кіпром, Чорногорією, Хорватією та Грузією. Точні дані Міністерство інфраструктури оприлюднить найближчим часом.

Система «ДРУГ»

З початком запровадження карантину надзвичайно актуальною стала Добровільна реєстрація українських громадян під час подорожей за кордон – система «ДРУГ». Адже це був один з тих потрібних механізмів, з допомогою якого формувалися списки на повернення в Україну. Пропонуємо детальніше ознайомитися з цією системою.

Проєкт Добровільної реєстрації українських громадян під час подорожей за кордон («ДРУГ») – ефективний інструмент попередження, у разі потреби – розшуку та надання сприяння громадянам України в разі надзвичайних подій за кордоном: природних катаклізмів, соціальних заворушень, військових конфліктів.

Якщо ви бажаєте зареєструватися у системі «ДРУГ», заповніть електронну анкету, що має такі розділи:

  • Інформація про особу, що подорожує.
  • Маршрут подорожі та період перебування за кордоном.
  • Інформація про близьких осіб, які подорожують.
  • Контактна особа в Україні.

У разі виникнення надзвичайної ситуації в країні, до якої ви зареєструвалися, система надішле актуальну інформацію у формі текстового повідомлення на ваш номер телефону або повідомлення на електронну адресу. Крім того, посольство чи консульство України матимуть можливість встановити зв’язок з вами або з особами, яких ви зазначили в анкеті.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Новини світу та України