ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

COVID-19: лабораторія ПЛР-досліджень Львівського госпіталю працює у дві зміни

2 Червня 2020
COVID-19: лабораторія ПЛР-досліджень Львівського госпіталю працює у дві зміни

Рішенням Львівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у регіоні вирішено продовжити карантин до 5 червня. Станом на 2 червня у Львові та області підтверджено 1734 випадки інфікування коронавірусом. Загалом область вийшла на 4-те місце за рівнем захворюваності, обійшовши Київщину. Тільки за вчорашню добу лабораторні центри міста провели понад 500 ПЛР-тестів. З цієї кількості не менше ніж третину зробила лабораторія Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.

Як повідомляла АрміяInform у середині травня, за місяць роботи, а саме з 11 квітня по 12 травня, тут було виконано більше ніж 1300 ПЛР-досліджень.

– А з 12 травня й до сьогодні (2 червня) в нашій лабораторії зроблено майже 1900 досліджень на коронавірус. Таким чином, за останні 20 днів ми майже подвоїли ефективність роботи, – розповіла начальник клініки лабораторної діагностики ВМКЦ Західного регіону полковник медичної служби Ольга Думченко. – У зв’язку з гострою потребою міста та області в збільшенні кількості ПЛР-досліджень ми перейшли на роботу у дві зміни. Друга зміна починається близько 16-ї години й може тривати до опівночі або й пізніше.

За словами начальника клініки, нині процес роботи побудований таким чином, що за добу фахівці лабораторії роблять по три-чотири закладки у термоциклер CFX 96, де відбувається кінцевий етап – ампліфікація РНК вірусу COVID-19.

– З вечора лаборанти роблять пробопідготовку першої партії зразків і відразу ж виділяють РНК вірусу COVID-19. Наступна зміна з самого ранку ставить цю партію у термоциклер. І поки апарат проводить ампліфікацію РНК вірусу, готують другу партію зразків. Так цикл за циклом. Тож за день ми робимо 150–200 ПЛР-досліджень як для потреб Львівського обласного лабораторного центру, так і Збройних Сил України. Люди дуже виснажені та втомлені, але роблять усе від них залежне, аби допомогти в боротьбі з епідемією, – зазначила полковник медичної служби Ольга Думченко.

Сама лікарка часто до 22-23-ї години проводить на роботі за аналізом результатів тестів. У Військово-медичному клінічному центрі роблять усе для того, щоб дуже оперативно проводити ПЛР-дослідження, зранку надійшли – на вечір результат.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини