ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи бути Будинку воїна на Яворівщині?

3 Червня 2020
Чи бути Будинку воїна на Яворівщині?

Місця для проведення соціальної роботи з ветеранами, діючими військовослужбовцями, а також із членами їхніх родин повинні бути не лише в обласних центрах. Ветеранські хаби необхідні й у малих містах, де подекуди концентрація військових не менша, ніж у великих гарнізонах. Частково питання соціальної допомоги здатні вирішити територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати). Втім, не настільки широко, як цього вимагає реальність: окрім спектру документальної роботи, з ветеранами та діючими військовослужбовцями потрібна база для роботи психологів, місце зустрічей, проведення психологічної та фізичної реабілітації тощо.

Про це йшлося під час зустрічі заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода та представників місцевої громадської організації «Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини».

Саме активісти запропонували чиновнику ідею створення на Яворівщині Будинку воїна: громадсько-волонтерської установи для тих, хто служив та служить у війську, а також їхніх родин.

Волонтерський рух у Новояворівську активно діє з 2015 року. До згаданої ГО в різний час належало біля 300 небайдужих військовослужбовців, спеціалістів-психологів тощо. Вони збирали кошти та матеріальну допомогу українським військовим. Найбільша підтримка, звісно, надавалась землякам із  окремої механізованої бригади імені короля Данила ОК «Захід». Нині волонтери Яворівщини збирають волонтерську допомогу в приміщенні в самому центрі Новояворівська. Тут плетуть маскувальні сітки, організовано виставку артефактів, які військові привозили з фронту. Подекуди в місцевому волонтерському «штабі» відбуваються зустрічі з психологами для демобілізованих військовослужбовців, родин військових та загиблих.

– Ми також допомагаємо ветеранам оформляти документи на отримання земельних ділянок або надаємо правову допомогу. Так звичайна волонтерська робота переростає в щось інше, у щось навіть більше, ніж реабілітаційний центр. І в цьому є велика потреба. Але мусимо розуміти, що для такої комплексної і системної роботи потрібні ресурси, приміщення і команда. Тому пропонуємо міський чи районній владі вирішити це питання організаційно і нормативно, – каже одна з лідерів місцевої волонтерської громади психолог Мар’яна Калашник.

Загалом ідею створення повноцінного Будинку воїна на Яворівщині державні чиновники визнали слушною. Зі слів Юрія Холода, це питання дуже на часі.

– Ми не можемо говорити про повагу і вдячність нашим воїнам, якщо не створимо на всіх рівнях належних умов, аби кожен із них почувався потрібним і своїм для громади. На Яворівщині багато учасників АТО/ООС. Тут місце базування військової частини. Ці чоловіки та жінки мусять мати ресурс, куди звернутися по правову, психологічну чи матеріальну допомогу. До того ж подібного Центру воїна на Яворівщині наразі нема, – зазначив він.

Наразі приміщення місцевого волонтерського центру, що здійснює допомогу учасникам АТО/ООС, перебуває на балансі міської ради Новояворівська. Крім реабілітаційного та правового центру, тут планують розмістити спортзал. Та все це  залежить від ухваленого рішення про створення міського чи районного Будинку воїна. Слово за  депутатами міської або районної ради Яворова. 

Фото з архіву ГО «Спілка соціального захисту учасників АТО та сімей загиблих Яворівщини»

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство, Реабілітація