ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чому цьогорічних випускників військових вишів бойові офіцери називають «золотою» молоддю

5 Червня 2020
Чому цьогорічних випускників військових вишів бойові офіцери називають «золотою» молоддю

У Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного тривають державні випускні екзамени у майбутніх командирів механізованих, танкових, артилерійських, інженерних підрозділів, а також фахівців з морально-психологічного забезпечення. Їхньою особливістю є те, що цього року всі без винятку іспити проходять на полігоні у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки видового навчального закладу. Адже, хоча карантинні заходи в державі й пом’якшують, та про безпеку особового складу та заходи щодо непоширення COVID-19 у військах не забувають.

Практична складова ДЕКів розпочалася лише у вівторок, утім уже сьогодні члени комісії можуть підбити попередні підсумки щодо рівня теоретичних знань і практичних навичок, які демонструють випускники.

 

– Сьогодні я ще не можу дати остаточної оцінки рівня підготовки курсантів. Але всі, хто був опитаний і кому ставили додаткові запитання, мають високі знання, – зазначив голова ДЕКу, начальник штабу – заступник Командувача Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-майор Ігор Танцюра. – Але хотілося б, щоб практична складова використання цих знань у військах була більшою. Тому вважаю, що, можливо, необхідно посилати курсантів на якомусь етапі навчання на стажування в район проведення операції Об’єднаних сил. Як варіант, на другу лінію, де стоять артилеристи, де в резерві перебувають танкісти й відповідно там підвищувати свої знання та використовувати їх практично.

Як розповів начальник факультету бойового застосування військ Національної академії полковник Олександр Тимощук, випускники добре підготувалися й підійшли до складання державних іспитів. Середній бал за п’ятибальною шкалою оцінювання курсантів на факультеті перевищив «чотири». Зокрема у піхотних групах він становив 4,35, а у танкістів – 4,18 бала.

– Ураження від навченості курсантів дуже позитивні. Напередодні вони продемонстрували хороші теоретичні знання. А сьогодні під час виконання контрольної вправи зі стрільби з Т-64 з ходу по цілях, що з’являються та рухаються в умовах наступального бою, демонструють високі практичні навички. Під час тих заїздів, які я побачив, курсанти стріляли тільки на добрі та відмінні оцінки, – розповів голова підкомісії – начальник організаційно-планового відділу – заступник начальника управління з підготовки ОК «Північ» полковник Олександр Ріпенко. – Шкода тільки, що до нас планується тільки 4 офіцери-танкісти. Хотілося б щонайменше 8, а краще й 10 таких випускників.

Зі своїм колегою згідний і голова іншої підкомісії – начальник відділення бойової підготовки 56-ї мотопіхотної бригади підполковник Олександр Мельничук.

– Учора приймав комплексний іспит у піхотинців. Вони виконували і вправу зі стрільби зі штатного озброєння БТР-80. Скажу, що озброєнням володіють, уміють ефективно його використовувати й загалом готові до призначення на первинні офіцерські посади. Я особисто вважаю, що ці хлопці «золота» українська молодь і гідне поповнення армії. Вони вступали до військового вишу 2016 року – після важких як для держави, так і війська 14-го та 15-го років, коли були суттєві втрати, було дуже важко. А вони в цей непростий час зробили свій вибір. Ми їх з радістю чекаємо у військах! – зауважив підполковник Олександр Мельничук.

Наразі державні екзамени ще не перетнули свій екватор. У різних частинах Міжнародного центру миротворчості та безпеки, на різних ділянках і у класах, на спортивних майданчиках триває естафета під назвою ДЕКи. Як вона проходить, наочно демонструють і ці фотографії…

Фото автора і майора Василя Палійчука

22
2

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Публікації