ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До Дня пам’яті захисників України стартує проєкт PLUS 1

Прочитаєте за: 3 хв. 26 Червня 2020, 18:04

В Україні стартує проєкт PLUS 1, покликаний продемонструвати українському суспільству, а зрештою і світу, як формується людина, що готова битись за свої цінності та переконання. В центрі уваги проєкту — загиблі Герої війни з Росією, що почалася у 2014 році й триває досі.

Офіційний старт проєкту запланований у Києві 29 серпня — на День пам’яті захисників України (роковини Іловайської трагедії). В рамках проєкту буде презентовано фотовиставку, присвячену героям російсько-української війни.

Експозиція міститиме 22 фотостенди.Через призму авторських фотографій французького фотографа українського походження Юрія Білака українські сім’ї розповідатимуть історії близьких — загиблих на війні з Росією українських звитяжців. Кожна родина обрала одну сімейну реліквію — річ, яка найбільше нагадує про рідних: чи то батьківська куртка, гітара, чи лицарські обладунки, книги. Біля кожного фотостенда у скляному боксі стоятиме цей родинний артефакт, який відображатиме своєрідне продовження відсутньої на фото людини.

Щоб додати історіям художнього обрамлення, українські митці пишуть есе про кожну з сімей-учасниць проєкту. Юрій Андрухович, Олександр Ірванець, брати Капранови, Лариса Денисенко, Василь Шкляр, Ярослав Грицак, Наталя Гурницька, Ольга Духніч, Макс Лижовй інші автори долучились до їхнього написання. Експозиція стане центральною частиною інформаційної кампанії, якастартує в Україні та закордоном у рамках культурної дипломатії.

Героями проєкту стали вчорашні вчителі, журналісти, будівельники, програмісти, моряки, студенти, кадрові військові. Як і більшість з нас, багато з них ще вчора були цивільними, а вже нині—стали військовими. Тут зібрані історії людей з Маріуполя, Житомира, Харкова, Коломиї тощо. Команда проєкту показала весьмасштаб географії, яка у війні зблизила громадян України в боротьбі за право на вільне життя, розповідаючи про нихпередусім як про звичайних людей зі своїми перемогами й поразками.

Серед героїв проєкту — співак французької опери Василь Сліпак, український заробітчанин Володя Дорох, що десять років жив у США, японіст Свят «Скельд»Горбенко, моряк Андрій Назаренко. Це проєкт про тих, хто присвятив частинку себе творенню модерної України. Стаючи на захисті цінностей демократії та свободи, вони стали оборонцями не лише України, а й цілої Європейської цивілізації.

«PLUS 1 — це платформа для розповідей людських історій. Бо кожен чоловік і жінка, що вдягали військову уніформу, залишаються насамперед людьми— зі своїми перемогами й поразками, вадами, мріями, переживаннями та любов’ю.

Плюс одна людина, плюс один українець, плюс один син, батько, які воюють на східному фронті. Це плюс одна сестра, дружина, донька на вогневих рубежах визвольних змагань. Плюс один захисник. Плюс один воїн. Плюс одна втрата. Це плюс одна по-справжньому демократична країна.

Кожен військовий вартий того, щоб його історію почули. Адже кожна військова втрата для нас — значуща й болюча. Це платформа людських історій для діалогу із сім’ями, що зазнали втрати під час війни», — розповідає Марина Лук’янова, директор ГО «Євроатлантичний курс», організатор проєкту.

З докладною інформацією можна ознайомитися на сайті проєкту. Інтерактивний ролик проєкту — за посиланням.

 

3
1
Читайте нас у Facebook