ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Завдяки резонансу навколо будівництва на ділянці Міноборони вінничани дізналися про трагічну історію краю

28 Травня 2020
Завдяки резонансу навколо будівництва на ділянці Міноборони вінничани дізналися про трагічну історію краю

Історія із забудовою у Вінниці, про яку ми вже розповідали («Інформкампанія, яка може зруйнувати мрії багатьох сімей військовослужбовців»), отримала своє продовження. Посадовці Міноборони провели розширену зустріч із представниками місцевої влади, громадськістю, забудовником, пошуковцями й окреслили дорожню карту дій щодо дослідження території будівництва на предмет захоронень.

Напередодні виконком вінницької міськради ухвалив рішення, яке зобов’язує провести шурфування ґрунту та у разі потреби виконати пошуково-ексгумаційні роботи. Для фахового виконання цієї роботи мають залучити спеціалізовану меморіально-пошукову організацію та спеціалістів КП «Центр історії Вінниці». Ця процедура дасть змогу підтвердити або спростувати факт існування на певній ділянці захоронень, і вже за результатами цієї експертизи проводити будівництво далі.

Ідеться про земельну ділянку, яка належить Міністерству оборони України. Наразі там розпочалося будівництво багатоповерхового житлового будинку. За словами власника землі, воно відбувається на місці господарських будівель колишнього військового шпиталю. Факти знаходження людського кісткового матеріалу як на ділянці будівництва, так і на прилеглій території МО у 7,14 га відсутні. Ділянка, де ймовірно було масове захоронення, розташована щонайменше за 150 метрів від будівництва.

Цивільний забудовник розпочав зведення трьох будинків. Він виграв тендер, отримавши під будівництво півтора гектара, розраховується із військовими 10 % квадратних метрів. Крім того, він будує для всього майбутнього комплексу необхідну комунальну інфраструктуру: водопостачання, каналізацію, газ, електропостачання, споруди підстанції, а також дороги, газони тощо. На сусідніх 7-ми гектарах уже коштом Міноборони планують звести ще чотири багатоквартирні будинки для сотень сімей військовослужбовців.

Початком резонансу в місцевих ЗМІ стало невдоволення мешканців колись переобладнаного під житло військового шпиталю. Дехто просто не хоче ділитись територією, мати нових сусідів та інший вид з вікна.

Тим часом черга на житло у вінницькому гарнізоні є однією з найбільших у регіонах України – понад 2800 військовослужбовців.

Довідково.

У період 1917–1920 років у Вінниці базувалися чимало бійців УГА. Їх безжально косив тиф та інші хвороби у 1920-му. Мабуть, тому вулиця Червоноармійська й отримала свою історичну назву – Стрілецька… А втім, точних даних і документів про те, в якому місці поховані бійці УГА, нині немає. Точно відомо лише те, що саме на місці тих трьох будинків новобудови були руїни споруд як мінімум 100-річної давнини.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Публікації, Соціальний захист