ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

З 1992 року понад 44 тисячі українських військових узяли участь у 27 міжнародних миротворчих операціях у 18 країнах світу

29 Травня 2020, 7:20
З 1992 року понад 44 тисячі українських військових узяли участь у 27 міжнародних миротворчих операціях у 18 країнах світу

Наша держава продовжує виконувати взяті на себе міжнародні зобов’язання та є послідовним і надійним партнером щодо участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки.

Начальник Центру національних контингентів і національного персоналу Командування об’єднаних сил полковник Вадим Ханін спеціально для АрміяInform розповів про участь військовослужбовців у миротворчих місіях.

– Пане Вадиме, в яких миротворчих місіях ООН Україна нині бере участь?

– Починаючи з 1992 року, понад 44 тисячі військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь більш ніж у 27 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки у 18 різних країнах світу.

Станом на сьогодні близько 300 військовослужбовців Збройних Сил України беруть участь у 6 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки під проводом ООН, а саме:

1)      Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго;

2)      Місія ООН у Косові;

3)      Сили ООН з підтримання миру на Кіпрі;

4)      Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй;

5)      Багатопрофільна інтегрована Місія ООН зі стабілізації у Малі;

6)      Місія ООН у Республіці Південний Судан.

– Чи відрізняються ці місії за завданнями, що виконують українські миротворці?

– Загалом основне завдання всіх без винятку міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки під проводом ООН (в яких бере участь Україна) – зміцнення миру, безпеки та стабільності в країні, а також допомога у створенні умов для впровадження демократичного управління країною та налагодження відносин із сусідніми державами.

– Яка кількість особового складу в найбільшому з національних контингентів?

– 250 військовослужбовців у складі 18-го окремого вертолітного загону в Демократичній Республіці Конго (національний контингент).

Близько 50 військовослужбовців (національний персонал) виконують завдання на посадах офіцерів штабу та військових спостерігачів у складі Міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки під проводом ООН.

– За якими критеріями відбувається відбір військовослужбовців до миротворчих місій?

– Основні чинники, що впливають на відбір кандидатів, – проходження військовослужбовцями певної підготовки. Зокрема кожен військовослужбовець повинен:

  • пройти відповідний медичний огляд та отримати висновок лікарської комісії щодо придатності до участі в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки;
  • мати високий рівень фізичної підготовки;
  • володіти відповідним рівнем іноземної (англійської) мови;
  • пройти фахову курсову підготовку на базі відповідних військово-навчальних закладів і навчальних центрів Збройних Сил України або військових навчальних закладів держав-партнерів.

– Які завдання виконують наші підрозділи в миротворчих місіях?

– Перевезення персоналу Місії та високоповажних осіб. Перевезення гуманітарних вантажів, медичне транспортування, евакуація поранених. Ведення повітряної розвідки та спостереження, забезпечення дій військ Місії. Участь у пошуково-рятувальних операціях.

Серед завдань національного персоналу, зокрема, патрулювання зони відповідальності, збір та аналіз інформації; сприяння у наданні гуманітарної допомоги; забезпечення постійного зв’язку з місцевими органами влади, агенціями ООН та неурядовими організаціями.

10
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Інтерв`ю, Новини