ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Європейські посли засудили дії Росії в анексованому Криму

22 Травня 2020

Під час відеоконференції щодо Криму, яку в ООН організувала Російська Федерація, посли Франції, Бельгії та Європейського Союзу засудили дії Москви та заявили, що підтримують територіальну цілісність України, повідомляє Радіо Свобода.

Зокрема представник Франції в ООН Ніколя де Рів’єр заявив, що Франція ніколи не визнає анексію Криму.

«Анексія Криму порушує міжнародне законодавство, зокрема Будапештський меморандум, згідно з яким потрібно поважати територіальну цілісність України. Я радий, що сьогоднішні спікери поділилися враженнями, але я був вражений доповіддю 6 березня, коли представник Верховного комісара ООН розповіла про порушення прав людини: тортури, викрадення, незаконні затримання», – наголосив Ніколя де Рів’єр. Він також зазначив, що мілітаризація анексованого Криму викликає занепокоєння.

«Те, що ми чули на засіданні 6 березня, і що ми чуємо сьогодні, – це велика різниця. Бельгія вважає Крим і Севастополь незаконно анексованими. Ми закликаємо Росію дотримуватися міжнародного права. Ми стурбовані переслідуванням журналістів і правозахисників. Ми закликаємо Росію звільнити всіх політичних в’язнів, – наголосив постійний представник Бельгії в ООН Марк Пекстен і закликав Росію виконувати резолюції Організації Об’єднаних Націй.

Постійний представник Європейського Союзу нагадав, що ООН не визнала референдум, проведений у березні 2014 року.

«Будівництво Керченського моста без згоди України і перевірки під час проходу Керченської протоки – усе це несе негативні наслідки для портів України та міжнародного судноплавства», – сказав представник Євросоюзу.

Посол Росії в ООН Василь Небедзя під час конференції наголосив, що ця зустріч «дозволяє дізнатися реальну ситуацію в Криму з перших уст».

Місія України в ООН російську відеоконференцію щодо Криму проігнорувала.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України