ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як армійці на передовій військову техніку ремонтують

27 Травня 2020
Як армійці на передовій військову техніку ремонтують

Зупинитися десь посеред поля через несправність авто, ситуація не з приємних для будь-кого, хто вирушає у дорогу. Зірвані плани, витрачені нерви, згаяний час… А що, коли машина ламається там, де мало не за кожним кроком спостерігає ворог? Українські військові, які несуть службу в районі проведення операції Об’єднаних сил знають – зайва хвилина затримки в дорозі тут може коштувати водієві та його пасажирам не просто витраченого часу, а здоров’я або навіть життя.

Тому тут за технічним станом автомобілів слідкують постійно і ремонтують автівку завчасно, а не тоді коли вона вже зламається. При цьому, ретельно маскують місця технічного обслуговування.

Як в умовах воєнних дій можна не лише обслуговувати, а й «піднімати на ноги» військову техніку,  розказали військові ремонтники однієї з бригад, що нині служать у районі відповідальності ОТУ «Схід» ООС.

Тут, у непримітному місці, армійці облаштували мобільний пункт із технічного обслуговування та ремонту військової  техніки. Роботи, кажуть, завжди вистачає. Через довготривалу експлуатацію та щоденний великий пробіг потребують ремонту двигуни, ходова частина, електрообладнання тощо.

–        Ми ремонтуємо практично будь-яку броньовану техніку: бойові машини  піхоти, БТР, БРДМ, також неброньовані військові вантажівки та легковушки.  Намагаємося виявляти та усувати несправності на місці. Бо відправити машину на ремонт на «велику землю» – займає багато часу, а броня на передовій може знадобитися будь-якої миті. Та й підвозити воду і продукти бійцям, що тримають оборону, також потрібно вчасно, – розповідає заступник командира батальйону.

Дрібні поломки, ремонт електрообладнання, шасі, навіть капітальний ремонт двигуна для бійців батальйону – справа буденна. Адже у своєму арсеналі вони мають різноманітне обладнання. А запчастини, мастила, рідини та пальне надходить з бригади за першої ж необхідності.

За словами заступника командира батальйону, у взводі технічного забезпечення, солдати саме якого залучаються до виконання ремонтно-відновлювальних робіт, бійці своєю роботою горять. І хоча тут проходять службу як досвідчені військовослужбовці, так і молодь, яка нещодавно уклала контракти зі Збройними Силами, усі працюють однаково завзято та старанно, допомагають один одному та діляться досвідом.

Так, військовослужбовець на псевдо «Бандит» – один із «ветеранів» батальйону, хоча за віком – молодий хлопчина. У батальйоні має неабиякий авторитет, окрім того, що вправний водій, ще й відмінний слюсар із ремонту автомобілів. Завжди дає слушну пораду та допомагає побратимам зі складним ремонтом. У його «активі» вже не одна, як кажуть водії, «піднята на ноги» військова автівка.

–        Усі ці машини досі «на ходу» лише завдяки вмілим руками наших військовослужбовців-ремонтників. Саме  ці хлопці – найцінніше, що у нас є, – демонструє відремонтовану техніку та підсумовує розмову заступник командира батальйону.

Фото: Віталій Соколенко пресгрупа оперативно-тактичного угрупування «Схід»

10
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл