ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українська військово-медична академія цьогоріч планує збільшити набір лікарів загальної практики

7 Травня 2020
Українська військово-медична академія цьогоріч планує збільшити набір лікарів загальної практики

Карантин вносить корективи буквально у всі сфери нашого життя, змушує переглядати  величезну кількість планів. Зокрема, і в сфері військової освіти. Які зміни відбуваються та на які слід очікувати в підготовці кадрів для військової медицини? Про це кореспондент АрміяInform спілкувався з начальником Української військово-медичної академії полковником медичної служби Валерієм Савицьким.

− На сьогодні ми переймаємось не лише питаннями завершення цього навчального року, а й корегуємо програму підготовки наших слухачів на наступний, − зауважив на початку розмови Валерій Леонідович. – Зміни в нас передбачаються як організаційного характеру, так і в навчальному процесі, зокрема, щодо підвищення його якості. По-перше, в цьому році нами передбачено набір слухачів на спеціальність «лікар-інфекціоніст» для медичних установ Збройних Сил. По-друге, буде збільшено набір лікарів загальної практики – до 85 осіб, в першу чергу для комплектування військової ланки. Загальна чисельність слухачів на перший курс буде близько 150 осіб.

Ми дійшли висновку, що підготовка фахівців має носити конкретний характер. Що мається на увазі? Заздалегідь вивчаються кадрові зміни в медичних установах,  які пов’язані  з небажанням підписувати новий контракт деякими військовими або звільненням спеціалістів за віком. Відтак набір здійснюється під конкретні посади в конкретних госпіталях.

Нинішня ситуація вимагає від нас розширення в навчальних програмах  тематики щодо профілактики та лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом. Нами вже створено навчальний портал на сайті академії, де збирається вся корисна інформація про боротьбу з COVID-19 як  вітчизняна, так і закордонна. Там же розміщені всі керівні нормативні документи, які розроблені в МОЗ, Міноборони і в нашій академії. Усі методичні рекомендації, навчальні посібники знаходяться на навчальному порталі й доступні для кожного лікаря України.

Коли розпочнеться вступна кампанія в академію?

  − Валерію Леонідовичу, що буде з цьогорічним набором до академії?

− На жаль, точності з цим питання поки що немає. Адже до нас поступають люди, які отримали освіту в  медичних університетах. Інформацією про те, коли там буде завершено навчальний процес, на сьогодні ми не володіємо. Якщо випуски в університетах відбудуться до кінця червня, то набір у нас пройде в липні. У разі відтермінування випусків ми будемо змушені теж увести корективи в процес набору слухачів.

      − А яка ситуація з факультетом перепідготовки та підвищення кваліфікації?

− На сьогодні діяльність курсів фактично призупинена, окрім  циклів, де навчання можна здійснювати дистанційно, зокрема, підготовка медичних сестер, лікарів з окремих спеціалізацій. Мова тут йде лише про тематичне удосконалення, тому що спеціалізацію дистанційно проводити неможливо. Лікарі-спеціалісти заочно не готуються. Але там, де курси перепідготовки це дозволяють зробити, ми з успіхом це робимо. В умовах карантину дистанційна форма навчання стала активно розвиватися, зокрема і в нашому навчальному закладі. Але такі спеціальності, як хірургія, анестезіологія, вимагають виключно денної форми навчання.

 «У нас є практика проведення виїзних курсів перепідготовки в регіонах»

 − Валерію Леонідовичу, є сигнали, що командири не завжди охоче відпускають медиків на курси перепідготовки…

− Справа тут не в якихось «забаганках» керівників. Просто те  навантаження, яке часто-густо випадає на окремі військово-медичні центри, госпіталі та медичні підрозділи буває настільки великим, що доводиться вибирати між курсами і роботою заради здоров’я військовослужбовців. Але ситуація не безвихідна. У нас є практика проведення виїзних циклів у регіонах. Не є таємницею, що серед медичних сестер плинність кадрів інколи складає 25-30 відсотків у рік. Серед тих, хто виявив бажання працювати в медичних підрозділах або госпіталях, є чимало таких медсестер, кому потрібна додаткова підготовка або удосконалення знань. Якщо в певному регіоні таких набирається більше 20 осіб, ми за заявкою начальника ВМКЦ організовуємо виїзний цикл. Перепідготовці підлягають і медики військової ланки. Ось переді мною лежить такий план перепідготовки по регіонах, затверджений заступником Міністра оборони. В Одесі, Вінниці, Харкові, Львові такі цикли сплановано до жовтня включно. Бувають ситуації, які потребують позапланового виїзду наших викладачів у регіони для проведення циклу лекцій і занять. Ми й до цього готові.

13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Військова медицина, Інтерв`ю, Новини