ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Україна в ООН закликала визнати злочином депортацію кримських татар

18 Травня 2020
Україна в ООН закликала визнати злочином депортацію кримських татар

Україна в ООН і надалі докладатиме всіх зусиль, щоби депортація кримських татар у 1944 році, яку вчинив сталінський режим, була офіційно визнана міжнародним злочином.

На цьому наголосив у відеозверненні до держав-членів Організації Об’єднаних Націй постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, повідомляє Укрінформ.

«Україна продовжить докладати зусиль для того, щоби депортація кримських татар була визнана злочином, про який пам’ятатимуть завжди», – заявив український дипломат.

Він підкреслив, що замовчування злочинних дій та ігнорування агресії призводить до безкарності та продовження окупації.

«ООН була заснована для запобігання війнам та порушенням прав людини», – зазначив представник України.

Кислиця нагадав, що під час депортації в 1944 році десятки тисяч кримських татар загинули, втратили своїх рідних та близьких, а будь-які згадки про це режим переслідував.

«Упродовж десятиліть Радянський Союз забороняв згадувати про цю трагедію. Сьогодні Путін свідомо прославляє Сталіна, розгорнувши чергову кампанію насильства та репресій в окупованому Криму», – зазначив Кислиця.

Представник України підкреслив, що нинішній президент РФ «досі використовує сталінські методи терору та переслідувань кримських татар», щоби обґрунтувати незаконну окупацію півострова.

Стежте за нами в Instagram