ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У відремонтованому клубі артбригади вперше за 20 років відбувся концерт

20 Травня 2020
У відремонтованому клубі  артбригади вперше за 20 років відбувся концерт

Артилерійській бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича влітку виповниться 16 років, а ось клуб, який з-поміж іншої інфраструктури артилеристи отримали від частини-попередниці, довгих 20 років був лише приміщенням – таким, у якому не проводилися жодні заходи. Майже сторічна будівля без належного ремонту занепала – прогнила підлога, потік дах, а сцена взагалі була непридатною для використання.

– Я служу в частині з 1992 року, – розповідає офіцер відділення морально-психологічного забезпечення бригади майор Володимир Швець, – і можу запевнити: останній концерт на цій сцені відбувся ще у 2000 році. У ті часи армії не приділяли належної уваги, і клуб занепав. Нині завдяки командиру частини та допомозі міста приміщення відновлено. Безпосередньо робили це наші військовослужбовці, які вклали сили і душу, щоб клуб отримав нове життя.

Як повідомив кореспондентові АрміяІnform начальник клубу капітан Олександр Шуляк, міська влада міста Бердичева виділила бригаді допомогу на ремонт клубу в сумі 100 тисяч гривень. Ще майже стільки ж витратила сама військова частина. Та й Житомирська обласна державна адміністрація допомогла, виділивши 15 тисяч гривень.

– Протягом усіх цих років, коли клуб був радше будівлею, а не культурно-просвітницьким закладом, коштів на ремонт не виділялося, і лише начальники клубу час від часу  власними руками бодай якось підтримували приміщення, – пояснює офіцер.

Нині ж, нарешті, кошти знайшлися, і пів року тому закипіла робота. За цей час було виконано ремонт сцени та в цілому глядацької зали, замінені на сучасні металопластикові, старі дерев’яні вікна, замінено прогнилі дошки підлоги, відремонтовано дах та стелю. Що стосується стін, то їх взагалі обдирали до цегли, вирівнювали та робили наново. Також на металопластикові замінено двері запасного виходу. Стільці у залі також відремонтували – нові би потягнули на 800 тисяч гривень, тож відновили ті, що були.

За пів року всі внутрішні роботи було виконано. Оскільки якогось спеціального будівельного чи ремонтного підрозділу в бригаді немає, до робіт залучали тих військовослужбовців, які мають навички будівництва та ремонту. Оздоблювали ж сцену, декорації та стенди бригадні художники – старший прапорщик Олександр Журавльов та старший солдат Ольга Максименко.

Як розповів начальник клубу, наступний етап – зовнішні роботи. Та головне те, що заклад уже може проводити будь-які заходи культурного спрямування. Звичайно, в умовах карантину в клубі поки не можна зібрати глядачів, тому перший концерт на оновленій сцені відбувся віртуальний – військові митці виступали перед порожньою залою, і все це знімалося на відео, що після монтажу військовослужбовці бригади зможуть дивитися на бригадній сторінці у соціальній мережі.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Свята та річниці