ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У МЗС підписали меморандум до трибуналу ООН у справі про захоплення моряків

22 Травня 2020
У МЗС підписали меморандум до трибуналу ООН у справі про захоплення моряків

«Ми прагнемо встановлення справедливості у справі щодо незаконного утримання наших моряків і суден, які були захоплені Росією у листопаді 2018 року. Ми будемо добиватися цієї мети всіма доступними засобами, одним із яких є Арбітражний трибунал». Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив сьогодні під час брифінгу, повідомляє МЗС.

За дорученням міністра, просто у прямому ефірі заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін підписав Меморандум України у справі про захоплення моряків та кораблів у Чорному морі у листопаді 2018 року. Далі документ із розгорнутою правовою позицією України буде переданий на розгляд Арбітражного трибуналу.

МЗС започаткувало справу ще минулого року. Вона стосується подій листопада 2018 року, коли Росія у вільній морській економічній зоні Чорного моря захопила українські військові кораблі: «Нікополь», «Бердянськ» і «Яни Капу» та 24 моряків, членів їхніх екіпажів.

Підсумки брифінгу:

  • Мета України – відновити справедливість та притягнути винних до відповідальності. Росія має відповісти за порушення Конвенції ООН з морського права, утримання протягом 9 місяців в російській тюрмі українських моряків і протягом 11 місяців — українських кораблів.
  • Україна вимагає від РФ компенсацію за шкоду завдану ВМС України за ремонт суден та неможливість їх використання протягом року, матеріальну та моральну шкоду українським морякам, яких незаконно утримували у російській в’язниці, шкоду завдану Україні за порушення її прав.
Читайте нас у Facebook
Новини