ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Травень 1945 року не приніс свободи для всієї Європи

Прочитаєте за: 3 хв. 8 Травня 2020, 13:53

Міністри закордонних справ Центральної Європи та США підписали спільну декларацію з нагоди 75-ї річниці перемоги над нацизмом. Під документом поставили підписи очільники МЗС Болгарії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Угорщини, Чехії, Естонії, Словаччини та США.

Як зазначено в документі, «у 2020 р. ми відзначаємо 75-ту річницю завершення Другої світової війни, віддаючи шану її жертвам та солдатам, котрі боролися проти нацистської Німеччини і поклали край Голокосту».

Центр та схід Європи залишились під керівництвом комуністичного режиму протягом майже 50 років, зазначили очільники дипломатичних відомств.

«У травні 1945 р. в Європі завершилася Друга світова війна, але це не означає, що уся Європа стала вільною, – йдеться в декларації. – Близько 50 років центральна та східна частини нашого континенту були під правліннями комуністичних режимів. Балтійські держави нелегально окуповано й анексовано, а інші поневолені народи опинилися в залізному зашморгу Радянського Союзу, котрий змушував до послуху, використовуючи військову силу, застосовуючи репресії та методи ідеологічного контролю».

Голови дипломатії нагадали, що «упродовж довгих десятиріч багато мешканців Центральної та Східної Європи віддали своє життя у боротьбі за свободу, а мільйони людей було позбавлено прав та основних свобод, їх піддавали тортурам і примусовим переселенням». «Суспільства, які опинилися за залізною завісою, розпачливо шукали шляху до демократії та незалежності», – написано в заяві.

Країни закликали будувати майбутнє «засноване на історичних фактах і справедливості до жертв тоталітарних режимів». Вони застерегли від маніпуляцій історією і фальсифікацій історичних фактів.

«Нині ми будуємо спільну і сильну Європу, в якій найважливішими є права людини, демократія і верховенство права. Майбутнє потрібно будувати на історичних фактах і справедливості, на яку заслуговують жертви тоталітарних режимів. Ми готові вести діалог з усіма, хто готовий дотримуватися цих принципів. Маніпуляція історичними подіями, які призвели до вибуху Другої світової війни, і як наслідок, до поділу Європи, – це сумна спроба фальшування історії», − йдеться у спільній декларації.

Підписанти нагадують «усім членам міжнародної спільноти, що стійка безпека, стабільність та мир у світі вимагають постійного дотримання міжнародних стандартів і прав, зокрема суверенності й територіальної цілісності усіх держав».

Зрозуміло, що таке формулювання викликало хвилю обурень в країні, яка вважає себе правонаступницею Радянського Союзу − Російській Федерації. Тут немає чому дивуватися, адже останнім часом ця «хвороба» особливо загострилася, адже всі заяви щодо СРСР російські можновладці сприймають на власний рахунок. І, звісно, ображаються (певно на всяк випадок).

І замайоріли на російських ресурсах заголовки на кшталт: «Це намагання дискредитувати Росію», «Росію не принизити», «Історію не переписати»… Дійсно, історію не переписати. Хто-хто, а росіяни мають добре зрозуміти цей факт, адже попри зусилля, які роками докладали господарі Кремля різних років щодо фальсифікування історичних фактів, правда все ж таки залишається Правдою.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram