ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

8 Травня 2020
Сьогодні – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця

8 травня – Всесвітній день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. Збройні Сили України вітають співробітників та волонтерів Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця в Україні, оскільки вони також знаходяться щоденно «на передовій» у реагуванні на кризові ситуації, зокрема зараз на коронавірусну хворобу COVID-19, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

8 травня народився засновник Міжнародного руху Анрі Дюнан. Міжнародний рух складається з Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та 191-го національного товариства різних країн, серед яких і Товариство Червоного Хреста України. Товариство Червоного Хреста України має представництва по всій Україні, зокрема і в районі проведення операції Об’єднаних сил. Товариство Червоного Хреста України діє в Україні вже 102 рік

Збройні Сили України цінують співпрацю з Товариством Червоного Хреста України в особі Генеральної директорки Товариства Червоного Хреста України Лілії Білоус, що засвідчено спільними діями. Однією з нещодавніх було спільне налагодження роботи Інформаційного центру Червоного Хреста України в складі Об’єднаного оперативного штабу з надання допомоги державним органам влади, місцевому самоврядуванню, Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, цивільному населенню та координування міжнародної гуманітарної допомоги під час пандемії COVID-19.

На постійній основі відбуваються благодійні акції з поповнення запасів донорської крові та її компонентів для цивільних та військових у центрах крові за сприяння Товариства Червоного Хреста України. Зокрема, тільки за останній тиждень кров здали понад двісті донорів-військовослужбовці в Збройних Силах України.

Збройні Сили України в умовах постійної агресії російської федерації високо цінують співробітництво та допомогу Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні. Вдячні йому за конструктивну та систематичну співпрацю, яка не тільки позитивно впливає на покращення гуманітарної співпраці на Сході України, але і на розвиток Збройних Сил України. Адже допомога МКЧХУ місцевому населенню у Донецькій та Луганській областях, особливо, медичним закладам та тимчасово переміщеним особам, які постраждали в результаті підступної спланованої кремлівської збройної агресії російської федерації проти України, є особливо цінною.

Збройні Сили України високо цінують роботу Голови місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні пані Флоренс Жиллет та делегатів Міжнародного Комітету Червоного Хреста по роботі зі Збройними Силами та органами безпеки України Діого де Сепулведа Веллозо, Майка Пімбла та радника МКЧХ Ігоря Лимаренка за проведення лекцій, тренінгів та навчальних семінарів із питань дотримання норм міжнародного гуманітарного права під час ведення бойових дій. Докладені зусилля покращують спільну взаємодію та співпрацю, в результаті якої поглиблюється правова обізнаність особового складу ЗС України з даних питань.

Постійно підвищується співпраця у рамках діяльності гуманітарного проекту Збройних Сил України «Евакуація 200», особливо з питань вдосконалення та розвитку системи ідентифікації тіл загиблих військовослужбовців та роботи по кваліфікованому супроводженню та наданню допомоги родинам військових, які вважаються зниклими безвісти.

Разом із розвитком співпраці з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста в Україні у Збройних Силах України триває стратегічне партнерство з Товариством Червоного Хреста України, особливо, з питань спільних освітніх програм, підготовки із домедичної допомоги та спільного «інклюзивного реагування».

Між Генеральним штабом Збройних Сил України та Товариством Червоного Хреста України підписано довгостроковий Меморандум про співпрацю.

«Інклюзивне реагування» – це нова міжнародна система, що запроваджується МКЧХ, по спільному реагуванню на кризові ситуації та розвитку спроможностей національних комітетів Червоного Хреста.

З 2018 року загони та штаби Товариства Червоного Хреста України беруть участь не тільки у навчаннях територіальної оборони але і заходах оперативної підготовки під керівництвом Генерального штабу ЗС України (поза оперативно-стратегічним фоном).

У 2019 році представники Товариства Червоного Хреста України брали участь у складі підрозділів цивільно-військового співробітництва ЗС України у багатонаціональних навчаннях «Рапід Трайдент-2019».

Читайте нас у Facebook
Армія і суспільство