ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Сьогодні – Міжнародний день миротворців ООН

29 Травня 2020, 7:14
Сьогодні – Міжнародний день миротворців ООН

Близько 300 українських військових нині беруть участь у 6 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки під проводом ООН

Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй був проголошений рішенням Генеральної асамблеї ООН від 11 грудня 2002 року. Саме того дня в 1948 році Рада безпеки ООН заснувала першу місію з підтримання миру. Відтоді було проведено понад 70 миротворчих операцій. За ці роки під прапором ООН пройшли службу понад 1 млн миротворців.

Географія активних операцій переважно охоплює африканський континент та Близький Схід.

Начальник Центру національних контингентів і національного персоналу Командування об’єднаних сил полковник Вадим Ханін розповів:

– Станом на сьогодні близько 300 військовослужбовців Збройних Сил України беруть участь у 6 міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки під проводом ООН. А саме: Місія ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго, Місія ООН у Косові, Сили ООН з підтримання миру на Кіпрі, Тимчасові сили ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй, Багатопрофільна інтегрована Місія ООН зі стабілізації у Малі, Місія ООН у Республіці Південний Судан.

Українські миротворці входять до міжнародних місій з 1992 року. Участь ЗС України в Міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки має ключове значення для нашої держави, її розглядають як засіб зміцнення національної безпеки через створення стабільного зовнішньополітичного середовища, водночас вона є вагомим внеском України у зміцнення системи глобальної безпеки у світі.

Перше завдання під егідою ООН з відновлення миру наші військові виконували на території колишньої Югославії.

Українські військовослужбовці боронили мир у багатьох куточках світу. Чимало миротворців стали справжніми героями. Завдяки їм у багатьох країнах загасло полум’я війни. Водночас військові добре допомогли й нашій дипломатії в підвищенні іміджу України у світі.

В Україні Міжнародний день миротворців встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 квітня 2003 року – його відзначають щороку 29 травня. А згідно з ухваленою 21 травня 2013 року Постановою Верховної Ради України № 1165 «Про встановлення Дня українських миротворців», українські миротворці мають і своє власне професійне свято – 15 липня.

Попри продовження бойових дій на Сході нашої держави Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН.

ТОП-5 цікавих фактів про миротворців

  • Найбільше миротворча Місія ООН була у Дарфурі (Судан) та налічувала 26 612 миротворців, у партнерстві з Африканським Союзом.
  • Жінки в Місіях ООН становлять – 30 % невійськових миротворців, 10 % поліцейських та 3 % військових миротворців.
  • У 1988 році «блакитні шоломи» ООН отримали Нобелівську премію за забезпечення миру у світі.
  • Військові, які беруть участь у миротворчих операціях ООН, продовжують носити військову форму тієї країни, з якої вони родом.
  • Аби їх упізнавали солдати протиборчих сторін, миротворці носять яскраві блакитні шоломи або берети із символікою ООН.
13

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини