ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Розбудова новітньої української армії: 1-й український полк імені Богдана Хмельницького

Історія Публікації
Прочитаєте за: 3 хв. 2 Травня 2020, 9:00

Відколи російський уряд наприкінці XVIII ст. ліквідував останні козацькі полки, Україна понад століття не мала власного війська. Лише початок української революції навесні 1917 року створив можливості для відродження військової традиції у Великій Україні. 1 травня 1917 року розпочалося створення 1-го українського полку імені Богдана Хмельницького, який брав участь у збройному опорі Української Народної Республіки російській агресії. Його створення стало першим кроком на шляху до розбудови новітньої української армії.

Вимога про організацію 1-го українського добровольчого полку імені Богдана Хмельницького постала ще 29 березня 1917 року на установчих зборах українців-вояків київської залоги, коли було створено Український військовий клуб імені гетьмана Павла Полуботка.

За ініціативою клубу черниці Флорівського жіночого монастиря вишили для майбутнього полку прапор, а 1 квітня його освятили у Володимирському соборі.

1травня 1917 року солдати, що перебували на збірних пунктах у Києві, висунули вимогу сформувати з їхнього складу Перший український козачий полк імені Богдана Хмельницького. Київська Рада робітничих і солдатських депутатів, об’єднання громадських організацій та Рада військових депутатів Київського Військового округу засудили цю вимогу і виявили готовність збройним шляхом не допустити формування українських військових частин. Тоді солдати за підтримки Української Центральної Ради самочинно сформували Перший український козачий полк.

Перший Український військовий з’їзд 1917 року підтримав формування першої української військової частини, вимагаючи зарахувати до її складу всіх 3200 осіб, що записалися до полку, і призначив командиром полковника Юрія Капкана.

Структура полку відповідала зразкам російського полків того часу – була утворена з 4 куренів (батальйонів), до складу кожного з яких входили 4 сотні, кулеметна сотня, відділи піших та кінних розвідників, відділ зв’язку, господарська сотня й медчастина. Загалом же до полку увійшли понад 3500 осіб.

Полк імені Богдана Хмельницького брав участь у багатьох битвах. Особливо він відзначився у боях з військом Муравйова, яке налічувало до 15 тисяч вояків. Між тим Київ від більшовицької навали боронили лише близько п’яти тисяч українських бійців. Тому після запеклих боїв 26 січня 1918 року український уряд наказав залишити столицю, аби врятувати її від знищення артилерією ворога. Фізично виснажені, морально пригнічені богданівці покинули Київ. Але вони не втрачали надії повернутися у столицю з перемогою.

Читайте нас в Telegram
На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

На півдні спецпризначенці спалили склад БК разом з окупантами

Воїни ССО спалили склад БК та знищили військових противника на Півдні.

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

МАГАТЕ заявило про чергову атаку безпілотника по Запорізькій АЕС

Сьогодні, 18 квітня, Міжнародне агентство з атомної енергії повідомило про атаку невідомого безпілотного літального апарату по території навчального центру Запорізької атомної електростанції, що примикає до майданчика.

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

На Полтавщині до 15 років засуджено місцевого проросійського «політексперта» 

Суд виніс вирок жителю Полтави, який співпрацював з аналітичним порталом рф «Фонд стратегічної культури».

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Постачання ППО та спільні оборонні проєкти: Глава держави мав розмову з віцеканцлером Німеччини

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із віцеканцлером Німеччини Робертом Габеком під час його візиту до Києва. Темою розмови було зміцнення ППО України сучасними системами та двостороння співпраця у сфері ОПК.

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

У ЗСУ показали, як естонські інструктори тренують наших новобранців

Військовослужбовці Збройних сил Естонської Республіки в рамках базової загальновійськової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії проводять заняття з навчання ведення позиційних бойових дій.

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Україна та Чехія розпочали переговори щодо двосторонньої безпекової угоди

Українська сторона провела переговори з чеською стороною щодо підготовки проєкту майбутньої безпекової угоди.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Інспектор прикордонної служби

від 20000 до 25000 грн

Могилів-Подільський

Державна прикордонна служба України

Командир взводу, військовослужбовець

від 21000 до 51000 грн

Десна, Чернігівська область

Стрілець, помічник гранатометника

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Гранатометник

від 20100 до 120100 грн

Дніпро

128 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ

Оператор БПЛА-Військовослужбовець

від 20100 до 125000 грн

Дніпро

Косівський РТЦК та СП