ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Росія «прицілилася» на українську «Мрію»

29 Травня 2020
Росія «прицілилася» на українську «Мрію»

Росія висловлює бажання викупити недобудовану «Мрію» (Ан-225), якщо Україна піде на подібну угоду. Про це йдеться в матеріалі російського видання «Репортер», де розповідається про долю другого найбільшого літака сімейства Ан, готового на 70 %.

Росіяни, посилаючись на окремі, вирвані з контексту витяги з інтерв’ю керівника української держкомпанії «Антонов» Олександра Донця, стверджують, що ми не в змозі самостійно добудувати літак, тому «чекати другого Ан-225 можна ще довго, але найімовірніше, що він так ніколи й не з’явиться», – цитує «Репортер» керівника «Антонова».

Адаптувати сьогодні «Мрію» до нинішніх стандартів дуже дорого, стверджують росіяни. «За оцінками 2012 року, вартість будівництва досягла майже $460 млн», – цитують слова Олександра Донця, уточнивши, що такі витрати літак ніколи не зможе окупити.

А Росії цей проєкт дуже потрібен, адже днями глава Роскосмосу Дмитро Рогозін заявив про відродження програми орбітального корабля-ракетоплана, який стане спадкоємцем радянського «Бурана». Найпростіше –«видурити-виторгувати» в України недобудовану «Мрію».

Тому росЗМІ вже «закидають вудочку», працюючи за принципом дії «вікна Овертона», щоб ми звикали до цієї думки. Далі підуть інші меседжі (що літак дорогий і нам непотрібний, що продати – єдиний вихід, нам вигідна кооперація з Росією, ми «адіннарот» тощо), в яких таку угоду переводитимуть у площину реальності.

Однак ми маємо яскравий приклад роботи «Мрії» в період пандемії COVID-19. Ан-225 потрібний у світі як ніколи. Нині він регулярно літає, доставляючи медичні вантажі з Китаю в усі куточки світу. Його фрахтують уряди багатьох країн і комерційні організації.

Є пропозиції застосовувати «Мрію» і в космічних програмах.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Blogger pool, Новини світу та України