ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Рада ухвалила закон про масове тестування населення на COVID-19

7 Травня 2020
Рада ухвалила закон про масове тестування населення на COVID-19

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №3380 «Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». За документ проголосували 336 депутатів. Законопроєкт визнали невідкладним.

«Нагальними пріоритетами щодо підвищення спроможності системи охорони здоров’я України реагувати на поширення COVID-19, є:
– налагодження алгоритмів та забезпечення системи масового тестування (на амбулаторному та стаціонарному рівнях);
– підсилення потужності та забезпеченості визначених закладів охорони здоров’я, які приймають хворих на COVID-19;
– захист та поліпшення умов праці медичного персоналу», – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєкт дасть можливість залучати інтернів, а також лікарів без підтвердженої кваліфікації до боротьби з коронавірусом на волонтерських засадах.

Відповідно до міжнародної практики, масове тестування належить до найбільш дієвих заходів зі стримування пандемії COVID-19.

Окрім того, документ містить низку доручень Кабінету Міністрів України, які, серед іншого, стосуються оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення закладів охорони здоров’я (першої, другої, третьої хвиль) та спеціалізованих шпиталів для прийому хворих на коронавірусну хворобу, а також черговості їх заповнення, відповідно до останніх міжнародних рекомендацій, забезпечення розробки інструкцій щодо навчання медичних працівників та продовження відповідних навчань, які вже проводяться, забезпечення опублікування всієї інформації, що стосується протидії COVID-19.

Передбачається, що цей закон дозволить суттєво підвищити спроможність системи охорони здоров’я якісно та послідовно реагувати на виклики, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, при цьому поліпшивши умови праці для медичного персоналу, безпосередньо задіяного в таких заходах – зокрема, за рахунок підвищення оплати на період самоізоляції.

Закон набуває чинності з дня його опублікування в парламентській газеті «Голос України» і діє протягом карантину та обмежувальних заходів, запроваджених урядом, та ще протягом двох місяців із моменту їх скасування.

 

Стежте за нами в Instagram
Новини