ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Прототипом для створення надсучасного катамарана «Протей» стала… проста комаха

15 Травня 2020
Прототипом для створення надсучасного катамарана «Протей» стала… проста комаха

Про те, як морська хвороба і захоплення вивченням комах посприяли створенню неймовірного морського судна з великим майбутнім у  ВМС США, розповідає  АрміяInform.

Американський конструктор Уго Конті працював конструктором у одній великій американській компанії, яка виконувала замовлення військового відомства. Після звільнення він на власному човні разом із дружиною та маленьким трирічним сином відправився у всесвітню подорож. Уго страждав від морської хвороби. Подорожуючи, винахідник вирішив створити таке морське судно, яке б найменше залежало від хвиль. Конті захоплювався вивченням життя та будови комах, тому і вирішив своєму судну надати властивості комахи. За прототип було взято водомірку (Gerridae), яка має унікальні  здібності ковзання по поверхні води.

Ця ідея сподобалася інженеру Марку Гундерсену, який долучився до створення судна модульного типу адаптованого до хвиль (WAM-V). Незвичайний апарат у металі побудувала американська компанія Marine Advanced Reasearch.

«Протей» є катамараном, де кабіна та місток опираються чотирма лапами з титановими пружинами-амортизаторами на поплавки. Під час руху катамаран не пробивається через хвилі, як це роблять традиційні судна, а сковзає по поверхні, що створює дуже комфортні умови для екіпажу.

«Протей» опирається «лапами» на два тридцятиметрові надувні понтони, в кожному з них встановлено дизельний двигун потужністю 355 к/с. Повний запас палива становить 7 500 літрів, що дозволяє здолати понад 8000 км. Особливу увагу заслуговує кабіна, обладнана чотирма спальними місцями, яка здатна відділятися від судна, опускаючись на воду, та здійснювати самостійне плавання на невеликі відстані. Кабіна може самостійно підійти до потрібного місця на березі, залишивши «лапи» у морі. Та, саме головне, кабіну «Протея» можна міняти не тільки в порту, а прямо в морі, змінюючи призначення та можливості катамарана.

«Протей», який вийшов науковим  судном, в морі може перекваліфікуватися на рятувальний або військовий корабель. Морехідність катамарана досить висока, водночас осадка судна під час завантаження становить 40 см, що дозволяє йому спокійно почувати себе на мілководді. «Водомірку» побудували з використанням титану, алюмінієвих сплавів та композитних матеріалів, а у поєднанні з незвичайним корпусом та кабіною, вітер та хвилі мають мінімальний вплив на ходові якості корабля.

Військові США зацікавились «Протеєм» не тільки за його незвичайні морехідні якості. При спущених поплавках та складених ногах декілька таких апаратів можна завантажити на палубу корабля, а потім швидко доставити до необхідного місця. Зібравши «Протей», екіпажі здатні провести розвідку, тралення мінних загороджень, пошук пілотів або членів екіпажів кораблів, які зазнали катастрофи. Оскільки власне сама кабіна може трансформуватися, в ній може знаходитись, крім двох членів екіпажу, невеликий десантний загін із десяти осіб або вантаж до двох тонн. Зважаючи на те, що американці полюбляють різні технічні новинки, на «Протей» чекає велике майбутнє на службі  ВМС США.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Озброєння та техніка, Публікації