ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Про створення військового ліцею в Миколаєві

22 Травня 2020
Про створення військового ліцею  в Миколаєві

Ідея створення військового ліцею в Миколаєві сягає ще 1999 року, коли згідно з постановою Кабінету міністрів у кожній області повинні були відкритися ліцеї з посиленою військовою та фізичною підготовкою. Але розпорядження так і не було реалізовано.

Неодноразові спроби створити на Миколаївщині військовий ліцей жодного разу не увінчалися успіхом. У 2016 році учасник бойових дій на Сході нашої країни підполковник Олександр Малярчук запропонував створити навчальний заклад на базі одного з приміщень міста, які можна було б реорганізувати під ліцей.

– Тоді група однодумців з числа військовослужбовців, педагогічних працівників та громадських активістів розробила концепцію створення військового ліцею в рамках школи-інтернату, починаючи з 6 класу.  Навчальний заклад передбачалось сформувати з урахуванням результатів вивчення професійних інтересів дітей, за бажанням і особистою згодою батьків та з обов’язковим медичним обстеженням. Вихованцями могли б стати як хлопчики, так і дівчатка. Звісно, пріоритет під час набору передбачено було надати дітям-сиротам, дітям, що позбавлені батьківського піклування, дітям військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітям військовослужбовців, які продовжують виконувати завдання в районі бойових дій, а також дітям з багатодітних та малозабезпечених сімей, – розповідає підполковник Олександр Малярчук.

Але замало було лише представити ідею, необхідно було вирішити безліч проблемних питань. Звісно, на все це знадобився час, терпіння і сили. Серед тих, кому не байдужі питання виховання патріотичної молоді, є і дружина Олександра Малярчука – Ольга. Вона разом із однодумцями весь цей час веде боротьбу за втілення проєкту в життя. За її словами, керівництво області та міста йде назустріч у розгляді даного питання, проте гостро стоїть проблема з пошуком необхідного приміщення з відповідною інфраструктурою, адже, за задумом, у військовому ліцеї матимуть змогу навчатися діти не лише з Миколаївщини, а й з Херсонської, Одеської та інших областей Південної України. На жаль, оформлення безлічі документальних процедур відбувається не так швидко, як хочеться. Проте на сьогодні вже отримано дозвіл на реалізацію проєкту від керівництва міста та області. Днями Ольга разом з головою облради Миколаєва успішно оглянули одне із запропонованих приміщень під ліцей та організували нараду стосовно подальших покрокових дій. Тож планується, що вже наступного тижня, після засідання експертної комісії, повний комплект необхідних документів буде передано до столиці, де має відбутися остаточне погодження проєкту.

– Те, що в Миколаївській області й досі немає такої установи – це дуже погано. Адже в нас є багато військових частин, є чимало офіцерів і військовослужбовців-контрактників з бойовим досвідом, які готові працювати з молоддю. Протягом останніх років ми значно просунулись у планах, можна сказати, що вийшли на фінішну пряму, тож сподіваємось, що вже в найближчому майбутньому військовий ліцей таки буде створено, попри всі складнощі, – впевнена Ольга Малярчук.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл