ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ООН підтвердила, що у Лівії воюють російські найманці

12 Травня 2020, 11:37

Сполучені Штати звинувачують Росію у погіршенні ситуації у Лівії і відправці найманців у країну з метою підтримати генерала Халіфа Хафтара в його боротьбі за контроль над Тріполі, повідомляє «Голос Америки».

Коментарі високопосадовців Держдепартаменту прозвучали 7 травня, наступного дня після публікації доповіді ООН, яка підтвердила, що на боці Лівійської національної армії Хафтара, яка контролює східну частину країни, воюють від 800 до 1200 найманців з російської приватної військової компанії «Група Вагнера».

Згідно з доповіддю комітету, що відслідковує ситуацію із санкціями щодо Лівії, «Група Вагнера», очільник якої, імовірно, близький до російського президента Володимира Путіна, діє як «ефективний чинник підвищення бойових можливостей» для сил Хафтара, у той час як вони борються з міжнародно визнаним Урядом національної згоди, що базується на заході країни. Російські найманці, зокрема, беруть участь у здійсненні повітряних, артилерійських, а також снайперських обстрілів, ідеться в доповіді.

«Допомога Росії Хафтару призвела до істотної ескалації конфлікту і погіршення гуманітарної ситуації у Лівії», – зазначає представник Держдепартаменту Кріс Робінсон, який спеціалізується на Росії.

«Групу Вагнера» найчастіше «помилково називають російською приватною військовою компанією, але насправді це інструмент російського уряду, який Кремль використовує як недорогий і низькоризиковий інструмент для просування своїх цілей», – сказав Робінсон журналістам.

Раніше про участь найманців із ПВК «Вагнер» у війні в Лівії повідомляли видання New York Times, Foreign Policy та The Washington Post. Також у грудні 2019 року про присутність двох тисяч російських найманців у Лівії заявляв президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган. Наразі російська присутність у Лівії підтверджена на рівні ООН.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України