ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На проєкт оновлення Стіни пам’яті загиблих за єдність України потрібні кошти

20 Травня 2020, 16:03
На проєкт оновлення Стіни пам’яті загиблих за єдність України потрібні кошти

«Мамо, дивись, дивися ж, я вже можу торкнутися нашого татка!» – шепоче хлопченя, торкаючись, встаючи навшпиньки, рученятами світлини… Жінка схиляється над сином, намагаючись приховати сльози…

Тисячі обірваних життів і покалічених доль закарбовані на десятиліття на Стіні пам’яті Героїв, що в Києві.

Майже 4300 світлин і стислих біографій воїнів, загиблих під час бойових дій на Сході України, розміщено сьогодні на Стіні пам’яті загиблих за єдність України. Цей унікальний проєкт розпочинався із невеличкого банера з фотографіями загиблих на підпірній стіні Андріївської церкви в 2014 році. Відтоді Стіна змінила місце розташування – наразі великі композитні банери розміщені на кріпосному мурі Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря. Збільшилася, на жаль, у рази і кількість фото. Востаннє Стіна була оновлена влітку 2018 року і нині потребує апгрейду.

Реконструкцію Стіни пам’яті проводить Національний військово-історичний музей України спільно із Православною Церквою України. Наразі проходить оновлення дизайну та макетування Стіни пам’яті, але проєкт поки що лише на папері. Як зазначає заступник голови управління соціального служіння у Православній Церкві України священник Сергій Дмитрієв, планується замінити стенд зі світлинами хлопців і дівчат, які загинули з 2014 по 2018 рік, а також додати фото загиблих останніми роками та загиблих волонтерів, які допомагали фронту. Тому організатори за потреби вносять зміни у вже наявні відомості про загиблих захисників.

– У зв’язку із проєктом оновлення Стіни пам’яті ми вносимо правки у вже наявні тексти та додаємо нові світлини, – розповів отець Сергій. – Тому якщо є потреба виправити якусь неточність, допущену під час створення Стіни пам’яті (це може бути помилка в прізвищі, імені, по батькові, даті народження або даті загибелі, або ви хочете оновити світлину вашого сина, батька, чоловіка, брата, будь ласка, звертайтесь із цим питанням на адресу електронної пошти stina.pamyati@gmail.com. У листі потрібно вказати повне ім’я родича, дату народження, дату загибелі та за потреби додати світлину, яка буде розміщена на оновленій Стіні пам’яті. Фото має бути таким, щоб під час збільшення до розмірів, необхідних для Стіни пам’яті, не втрачалась якість.

Від самого початку існування Стіна пам’яті  – це народний проєкт, реалізований за благодійні кошти. Тож і нині, аби втілити задум у життя, потрібні гроші. На сьогодні частина необхідної суми вже зібрана. Проте отець Сергій звертається до всіх небайдужих громадян за допомогою. Долучитись можна, перерахувавши кошти, перейшовши на посилання.

–  Стіні пам’яті загиблих за єдність України – це місце, де збираються усі, хто знає, що таке війна, і що таке свобода. Це місце потрібне кожному з нас, тож давайте разом збережемо пам’ять нашого народу заради майбутнього, заради дітей, заради нас самих, – додав священник.

Варто нагадати, що Стіну пам’яті встановлено за ініціативи ПЦУ і реалізовано силами Синодального відділу соціального служіння та благодійності ПЦУ, Національного військово-історичного музею України, електронного ресурсу «Книга пам’яті полеглих за Україну» та Благодійного фонду «Стіна народної пам’яті». Від початку встановлення Стіною пам’яті молитовно опікується братія Свято-Михайлівського Золотоверхого чоловічого монастиря та молиться за кожного загиблого бійця.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Армія і суспільство