ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

МЗС запускає Платформу з координації міжнародних зусиль для звільнення Росією українських в’язнів

22 Травня 2020

Протягом останнього року Україні вдалося провести три успішні етапи звільнення утримуваних осіб та повернути з російських в’язниць понад 130 громадян України. Однак питання звільнення незаконно утримуваних Росією з політичних мотивів громадян України й надалі залишається актуальним, насамперед у контексті триваючих репресивних практик на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя, а також на території самої РФ. Про це повідомляє Урядовий портал.

«На фоні нових затримань та вироків, а також намагань РФ зловживати інструментарієм та форматами інституцій ООН для легітимізації спроби анексії Криму, МЗС України бачить своїм завданням надання нового імпульсу міжнародним зусиллям, спрямованим на звільнення незаконно утримуваних РФ із політичних мотивів громадян України», − йдеться в заяві МЗС.

Проблематика політв’язнів має залишатися серед пріоритетних питань порядку денного в діалозі з іноземними партнерами, а міжнародний тиск на РФ із метою їхнього якнайшвидшого звільнення – посилюватися. З цією метою МЗС ініціює запуск Платформи з координації міжнародних зусиль для звільнення незаконно утримуваних РФ із політичних мотивів громадян України.

Зазначається, що важливим елементом стане залучення до спільної роботи й колишніх бранців Кремля.

Це буде майданчик для обговорення та погодження дій, результатом яких має стати посилення міжнародного тиску на РФ із метою звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України.

Стежте за нами в Instagram
Новини, Новини світу та України