ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Медаллю «За самовіддану працю в боротьбі з пандемією» нагородили перших медиків

11 Травня 2020
Медаллю «За самовіддану працю в боротьбі з пандемією» нагородили перших медиків

У Одесі відбулося нагородження знаком народної пошани – медаллю «За самовіддану працю в боротьбі з пандемією». Дуже приємно, що першими нагородженими в Одесі та регіоні стали учасник АТО/ООС, голова профільної комісії Одеської обласної ради лікар Анатолій Садовник та хірург Одеського обласного клінічного медичного центру Вадим Волков. Їхня самовіддана праця під час епідемії коронавірусу Covid-19 найбільш точно відображає  гасло медалі – «Честь і служба» (Honor and service). Від імені ВГО «Країна» почесні відзнаки нагородженим вручили військово-госпітальні капелани духовного управління Української Євангельської церкви Олена Жевець й Світлана Романченко та учасник бойових дій України Сергій Братчук.

Ця недержавна міжнародна відзнака з особливим статусом була започаткована і затверджена Комісією державних нагород та геральдики ще на початку квітня.  Головна мета нагороди – вшанування праці лікарів, медичних працівників, фахівців інших галузей, службовців, волонтерів, благодійників, громадян, які гідно проявили себе у заходах із подолання пандемії коронавірусу.

Висунення кандидатів на відзначення здійснюється керівниками областей, міст та ОТГ, міністерств та відомств, журналістами, блогерами, волонтерами, іншими громадянами України та іноземцями. Як розповів директор головного виробника державних і відомчих нагород в Україні ВТО «Орден» Олександр Сопов, уже виготовлено 500 медалей і умовою нагородження, крім надісланого на електронну адресу ВТО «Орден» нагородного листа, має бути стаття, відеосюжет у ЗМІ або в інтернет-просторі про самовіддану працю номінанта.

За його словами, заявка на українську медаль уже надійшла з Іспанії, і цим досвідом зацікавилися у Франції, Казахстані та інших країнах. Олександр Сопов також провів паралель між знаком народної пошани «Честь і служба» 2020 року та медаллю «За припинення чуми в Одесі 1837 року». Тоді так само нагороджували всіх причетних до боротьби з недугою.

– Тоді було виготовлено 340 золотих і 117 срібних медалей. Нагороджувалися офіцери, лікарі, медичні чиновники, купці, фельдшери, урядники, канцеляристи та інші містяни. Померло від чуми  тисячі людей, боротьба тривала 5 місяців, але вже через 2 місяці був останній випадок захворювання і далі лише карантин. Тобто це була дуже потужна робота, – підкреслив голова ВТО «Орден».

Фото «Мегафон»

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Армія і суспільство