ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Маємо за честь допомогти українському війську», – Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Партха Сатпатхі

5 Травня 2020, 18:46
«Маємо за честь допомогти українському війську», – Надзвичайний і Повноважний Посол Індії в Україні Партха Сатпатхі

Міністерство оборони Республіки Індія передало на безоплатній основі партію вакцин для українських військовослужбовців, які виконують завдання з підтримання миру в Демократичній Республіці Конго.

У складі індійської гуманітарної допомоги до України доставлено не лише вакцини від тифу, менінгіту, холери та малярії для українських миротворців, а також партію препарату з гідроксихлорохіном, яку уряд Індії передав нашій країні для боротьби з пандемією коронавірусу.

Церемонія передавання вакцин для українських військовослужбовців відбулася сьогодні в Національному військово-медичному клінічному центрі «Головний військовий клінічний госпіталь» за участю Міністра оборони України Андрія Тарана та Посла Республіки Індія Партха Сатпатхі, повідомляє АрміяInform.

– Ми щиро дякуємо уряду Республіки Індія за відгук на звернення уряду України надати медичну гуманітарну допомогу нашим військовим. Сьогодні ми отримали препарати для вакцинації особового складу нашого окремого вертолітного загону в місії ООН зі стабілізації ситуації у Демократичній Республіці Конго. Це вакцини від тифу, холери, менінгіту та профілактики малярії, які, на жаль, сьогодні відсутні на фармацевтичному ринку України, – зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.

Очільник оборонного відомства нагадав, що Україна у 1945 році стала однією з держав-співзасновниць ООН, й наша держава надає виключного значення питанню зміцнення Організації Об’єднаних Націй.

— Як учасник усіх без винятку міжнародних конвенцій та протоколів Україна бере активну участь у діяльності цієї організації. Українські військовослужбовці пліч-о-пліч з іншими націями, зокрема представниками збройних сил Республіки Індія, активно беруть участь у миротворчих операціях під егідою ООН. Станом на сьогодні 339 військовослужбовців ЗС України беруть участь у дев’яти міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки під проводом ООН, НАТО та у складі спільних миротворчих сил. За роки незалежності близько 45 тисяч українських військовослужбовців узяли участь у миротворчих операціях ООН, місіях НАТО та ОБСЄ в усьому світі. Зокрема у країнах, де існує підвищений ризик зараження небезпечними інфекційними хворобами, – сказав Міністр оборони України.

– Ще одне випробування, з яким нині зіткнулося людство, це пандемія COVID-19, – наголосив Андрій Таран. – У такий нелегкий час для всього світу країни намагаються допомагати одна одній. Тільки спільними зусиллями ми зможемо подолати цей вірус. Сьогоднішня подія — чергове свідчення такої допомоги. Україна також отримала від уряду Індії 30 тисяч таблеток і медичних препаратів, ефективних у лікуванні COVID-19, – додав Міністр оборони України.

Зі свого боку Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Індія в Україні Партха Сатпатхі зазначив, що попри нинішню складну ситуацію, відсутність повітряного сполучення, вакцини та медичні препарати вдалося доставити до України. І цей факт ще раз підкреслює надзвичайну важливість співпраці між урядами України та Індії.

– Сподіваюсь ми й надалі продовжуватимемо співпрацю між нашими країнами. Маємо за честь допомогти українському війську й передати вам гуманітарну допомогу, – зазначив Партха Сатпатхі.

Він повідомив, що у 2019 році Індія заявила про себе як одного з найбільших постачальників ліків для загальної медицини. Так, Індія є виробником понад 60 % медичних вакцин, й фармацевтична сфера є важливим компонентом співпраці між Україною та Індією.

Нагадаємо, що Індія взяла участь у 51 операції з 71 миротворчої місії ООН, до яких були залучені понад 245 тисяч індійських військовослужбовців. З 1950 року країна активно долучається до миротворчих місій у Демократичній Республіці Конго, Анголі, Мозамбік, Сомалі, Республіці Руанда, Ефіопії тощо.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини