ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Львів’яни підтримують родини захисників

Прочитаєте за: 3 хв. 14 Травня 2020, 16:31

Кімната для зустрічей Центру надання послуг учасникам бойових дій у Львові нині більше нагадує не офісне приміщення, а продсклад. Штабелі коробок з олією, цукром, крупами, консервами висяться майже в людський зріст. Тут пакують і роздають продуктові набори.

Зі слів працівниці Центру Марії Прихід, уже третій тиждень поспіль в установі розгорнуто видачу продуктових наборів для учасників АТО/ООС та родин загиблих у російсько-українській війні на Донбасі, які через брак роботи чи фінансового прибутку в період карантину не можуть самостійно забезпечити себе харчуванням в достатньому обсязі.

– За кордоном, в Європі та США, в період кризи, викликаної пандемією небезпечного вірусу, дуже багато людей користуються так званими банками їжі – соціальними програмами, що дозволяють на безоплатній основі отримати продуктовий набір, – говорить  вона. – Завдяки виділеним коштам із бюджету  Львівської міської ради ми також запровадили таку адресну допомогу. Закупили продукти і наші працівники займаються пакуванням: гречка, цукор, макарони, олія, чай тощо. Набір, звичайно, розрахований не на гастрономічні розкоші, втім це суттєва підтримка на пару тижнів. Особливо для тих, хто втратив роботу і не має «фінансової подушки» на період пандемії. Орієнтовна вартість одного набору близько 200 гривень, отримують їх абсолютно безкоштовно.

З її слів, за три тижні роздано вже 300 продуктових наборів. З-поміж усіх, хто потребує допомоги,  74 особи –  це батьки загиблих воїнів.

– Загалом, формуючи списки, ми підходимо індивідуально до кожного випадку. Люди телефонують, розповідають, що трапилось в їхньому житті, – розповідає Марія Прихід. – Є учасники АТО/ООС, які втратили роботу через пандемію, а з тим і джерело фінансового прибутку. Є родини, де виховуються 4 і більше дітей. У карантин наша установа працювала в режимі онлайн. Люди зв’язувались із нами телефонами, і відповідно до життєвої ситуації та обставин ми їм допомагаємо. Забрати продуктовий набір із нашого офісу може сам учасник бойових дій або хтось з його рідних за наявності документів. І якщо потрібно, за продуктовою допомогою можна звертатися повторно.

Зі слів Марії Прихід, такі випадки є. До прикладу, дружина учасника бойових дій пані Катерина, яка виховує п’ятьох дітей. Жінка наголошує, що для неї це справді відчутна підтримка в час карантину. Вдячні за підтримку й батьки загиблих воїнів. Для них це, зокрема, ще й психологічно важливо: знати, що вони не забуті.

Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій працює зі зверненнями в режимі онлайн п’ять днів на тиждень. І кожен львів’янин, що захищав Україну на Донбасі, або ж члени родини українських воїнів, що опинилися в скрутній життєвій ситуації через карантинні обмеження, можуть звернутися по допомогу, зателефонувавши за номерами:  (067) 962 83 25; (050) 788 72 38; (032) 254 61 16.

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook