ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Літак «Мрія» доставив в Україну понад 111 тонн медичного вантажу для лікарень

6 Травня 2020
Літак «Мрія» доставив в Україну понад 111 тонн медичного вантажу для лікарень

У Міжнародний аеропорт «Антонов» прибув найбільший транспортний літак Ан-225 «Мрія» (ДП «Антонов»), який доставив з Китаю 111,5 тонни гуманітарного вантажу для українських медичних закладів. Про це повідомляє Офіс глави держави.

Медичне обладнання та засоби захисту закупила НАК «Нафтогаз України» за підтримки Офісу Президента та Міністерства охорони здоров’я.

«Було придбано 500 тис. захисних медичних костюмів, 700 моніторів пацієнта, 50 мобільних цифрових рентгенапаратів та 50 портативних УЗД-пристроїв. Вантажі прибули двома рейсами. Першу частину закупленого медичного обладнання та засобів захисту доставив в Україну літак Ан-22 «Антей» (ДП «Антонов») 4 травня. Сьогодні Ан-225 «Мрія» доправив в Україну понад 320 тис. захисних костюмів», – повідомили в пресслужбі відомства.

Весь перелік техніки та матеріалів буде безкоштовно розподілено між медичними закладами згідно з їхніми потребами.

За словами голови правління «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, загальна вартість партії – приблизно півмільярда гривень. Він нагадав, що раніше НАК виділила понад 12 млн грн на придбання різноманітних засобів захисту, які були закуплені в українських виробників.

«Але партію такого масштабу – а ми говоримо про 500 тисяч захисних костюмів – наразі в Україні виробити та придбати, на жаль, неможливо. Тому ми звернулися до наших давніх партнерів – це китайські державні корпорації, і нам вдалося домовитися про постачання у відносно короткий термін такої партії», – розповів голова правління НАК «Нафтогаз України».

Андрій Коболєв подякував Президентові України, уряду та МОЗ, які допомогли з визначенням переліку та з листами підтримки до Китаю.

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко додав, що, крім засобів захисту, НАК «Нафтогаз України» закупила медичне обладнання, яке допоможе діагностувати та вчасно виявляти ускладнення.

«Цей вантаж має дві складові. Перша – це захист медперсоналу, який ми повинні вберегти. Друга складова вантажу – це обладнання, яке поїде до наших інфекційних лікарень, і це є чудова інвестиція в медичну інфраструктуру України», – зауважила зі свого боку заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Список закладів, що отримають обладнання та захисні засоби, формується за результатами консультацій з МОЗ та керівництвом областей. Доставка вантажу відбуватиметься коштом НАК «Нафтогаз України».

Читайте нас в Telegram
Новини