ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Київ веде переговори про наступний обмін полоненими після подолання COVID-19 – Президент

20 Травня 2020, 11:21
Київ веде переговори про наступний обмін полоненими після подолання COVID-19 – Президент

Президент України Володимир Зеленський має намір добиватися повернення після завершення епідемії COVID-19 українських політв’язнів, які перебувають на території Російської Федерації та в окупованому Криму. Про це повідомляє Офіс глави держави.

«Зараз говоримо з Російською Федерацією про можливий обмін після (епідемії. – Ред.) COVID-19, про повернення наших політв’язнів, які перебувають у Росії чи в тюрмах Криму», – сказав Глава держави під час пресконференції у Києві.

Володимир Зеленський зауважив, що за результатами трьох етапів звільнення утримуваних осіб Україна повернула понад 130 громадян. Зокрема, це політв’язні та моряки, захоплені в полон у районі Керченської протоки. Так, 76 осіб повернулися після зустрічі лідерів країн Нормандського формату, яка відбулася у грудні 2019 року в Парижі.

Президент зазначив, що через коронавірус не відбулася чергова зустріч у Нормандському форматі.

«Але ми змогли дотиснути й повернули додому ще 20 людей», – наголосив Глава держави.

Володимир Зеленський також додав, що нові ділянки розведення сил і засобів на Донбасі поки що не узгоджувалися.

Президент нагадав, що Україна перезавантажила своє представництво у Тристоронній контактній групі для активізації переговорного процесу.

«Ми додали статус до Мінського процесу, і всі це бачать. Ми змогли показати, що люди, які є представниками ОРДЛО, які знаходяться вже шість років на засіданнях Мінської групи, що у деяких з них є російські паспорти і що вони там не можуть знаходитися. Там можуть бути присутні представники тимчасово окупованих територій, але вони всі повинні бути громадянами України», – зазначив Володимир Зеленський.

Читайте нас в Telegram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини