ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Курсанти-тиловики миються в лазні, яку самі збудували

2 Травня 2020, 13:52
Курсанти-тиловики миються в лазні, яку самі збудували

Під час польового виходу курсанти третього курсу факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення Військової академії (м. Одеса) пройшли практичний курс організації санітарно-гігієнічних заходів для особового складу. Про це повідомляє АрміяInform.

Про що найбільше мріє солдат, коли повертається з виконання бойового завдання? Правильно – помитися. Але ж зробити це на позиції в польових умовах не завжди просто. Для цього у військах існує спеціальне обладнання під абревіатурою ДДУ (дезінфекційна-душова установка). Вона призначена для проведення в польових умовах повної санітарної обробки особового складу і повної дегазації (дезінфекції, дезінсекції) одягу та штатних засобів захисту паром або пароаміачною (пароформаліновою) сумішшю. Майбутні офіцери-тиловики певний час наполегливо вивчають технічні спроможності цього обладнання. Під час польового виходу вони навчалися монтувати польові установки і на собі відчули їхні можливості.

Слід зауважити, що під час війни з російським агресором на Сході України обладнання для побутових потреб підрозділів зазнало суттєвих змін і конструктивних удосконалень. Замість громіздких наметів наразі частіше використовують мобільні пересувні комплекси для лазне-прального обслуговування військовослужбовців. Їх виготовляють з металевих контейнерів і транспортують на базі вантажних автомобілів. Завдяки встановленим там електрогенераторам мають велику автономність живлення. Тож військовослужбовці можуть не тільки помитися, а й випрати та висушити в пральній машині обмундирування. Те, що раніше було мрією, нині стало реальністю.

Не забувають курсанти і про традиційні засоби, які дуже полюбляють бійці на передовій. Мова йде про лазню. Саме там наші захисники мають можливість погрітися і попаритися, особливо коли на вулиці холодно. Не випадково курсанти факультету підготовки спеціалістів матеріально-технічного забезпечення в наметовому містечку обладнали польову лазню. У викопаному бліндажі дошкою обклали стіни й підлогу, стелю вклали колодами й целофаном, а потім засипали землею. Провели туди сантехнічне обладнання, змонтували душову. У стіни вкрутили гачки для вішалок, зробили з дощок лави. В отвори на стелі бліндажу вмонтували витяжку й завели рукави для подачі води. Цистерна на 1200 літрів за дві заправки здатна забезпечити водою для миття 150 військовослужбовців. Як приємно після напруженого навчального дня попаритися в лазні, яку курсанти зробили власними руками.

Фото Денис Єщенко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Вишкіл, Навчання та тренування