ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ім’я та портрет її сина викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні

10 Травня 2020
Ім’я та портрет її сина викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні

З мамою Героя України Івана Пантелєєва пані Людмилою кореспондент АрміяInform зустрілась у Краматорську в загальноосвітній школі № 10, де навчався її син. Поет, рок-музикант, соліст гурту «Небо мінуса» поїхав на Майдан після побиття студентів, щоб відстояти право на свободу, справедливість і гідність.

– Він хотів бути поряд з такими, як сам. Поїхав 10 грудня. Саме з того дня я стала постійно дивитися новини, — розповідає Людмила Іванівна.

Намет, у якому жив на Майдані Іван, мав назву «Паровоз Анархія». Він належав до першої сотні Самооборони Майдану. Хлопець допомагав будувати та захищати барикади. Був відомим під псевдо «Креман».

Він дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини. Якось зателефонував мамі й каже: «Мамо, а я підстригся під оселедець».

– Син не був хрещеним, а з 18-го на 19-те, коли палали шини, вони з побратимами стояли на колінах і хрестилися, — каже мати Героя.

Іван Пантелєєв загинув на вулиці Інститутській. Одна з куль снайпера влучила йому в серце. Востаннє вона говорила з сином увечері 19 лютого. Наступного дня побачила в теленовинах хлопця, що лежав не рухаючись на землі. Як виявилося згодом, то і був її син.

Пані Людмила розповіла, що вона займається репетиторством і в той день, 20 лютого, їй треба було піти до однієї дівчинки на заняття. «Підіймаюсь сходами й мені спадає на думку: «На Майдані мій син познайомився з гарними людьми, зустрів своє кохання. Це доля», – згадує жінка. Вже потім мати дізналася, що син урятував понад 8 людей на Майдані.

Похований хлопець у селі Дмитрівка Слов’янського району Донецької області. З дівчиною сина мати познайомилася на його похоронах…

Указом Президента України від 21 листопада 2014 року за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції Гідності Івану Миколайовичу Пантелєєву посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Ім’я та портрет Героя викарбувані на меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на вулиці Інститутській. 26 листопада та 16 грудня 2015 року в школі № 10 та Краматорському машинобудівному коледжі Донбаської державної машинобудівної академії, де навчався Герой, йому було відкрито меморіальні дошки.

– У Вані понад вісім альбомів пісень, у кожному по десять-одинадцять композицій. Він був дуже творчою людиною. Послухайте його пісні й ви самі все зрозумієте, — сказала пані Людмила.

У 2006 році Іван написав пісню про Донбас, в якій були такі рядки: «Донбасс, одумайся, у нас одна страна, Донбасс, одумайся у нас одна весна, Донбасс, одумайся ведь мы братья все, в своей Украине, на своей земле…»

Його друзі з гурту «Небо мінуса» створили на цю пісню і відео.

11

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Life story