ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Голова парламенту підписав закон про зміни до системи іномовлення

26 Травня 2020

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон «Про внесення змін до Закону України «Про систему іномовлення» (щодо програмної політики та території розповсюдження». Документ передано на підпис Президенту України.

Відповідна інформація зазначена в картці законопроєкту № 2521, оприлюдненій на сайті Верховної Ради.

Як зазначається у пояснювальній записці, цей законопроєкт усуває фактори, які негативно впливають на розвиток іномовлення в Україні, створює умови для покращення ситуації в частині інформування української аудиторії, що перебуває на тимчасово окупованих територіях України, у районах, що межують з тимчасово окупованою територією, у прикордонних районах, що межують з територією держави-агресора, а також у прикордонних районах, що межують із територіями інших країн, про суспільно значущі події в Україні, офіційну внутрішню і зовнішню політику та позицію держави, діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Згідно із законом Державне підприємство «Мультимедійна платформа України» (МПІУ) провадить свою діяльність шляхом створення та поширення інформаційного продукту каналами супутникового, ефірного наземного аналогового і цифрового мовлення, мовлення в кабельних мережах, у мережі Інтернет.

Ефірне наземне аналогове і цифрове мовлення та мовлення у кабельних мережах здійснюється виключно за межами України, крім випадків мовлення на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, мовлення у районах України, що межують із тимчасово окупованими територіями Донецькими та Луганської областей, Автономної Республіки та міста Севастополь, а також мовлення у прикордонних районах України, що межують з територією держави-агресора чи територіями інших країн, з яких поширюються програми держави-агресора шляхом наземного ефірного та /або цифрового мовлення.

Програми МПІУ виробляються українською мовою, а також іншими мовами залежно від доцільності та нагальності використання тієї чи іншої мови для досягнення мети діяльності Мультимедійної платформи України.

Отже, українська аудиторія матиме додаткові можливості для отримання актуальної інформації про суспільно значущі події в Україні та світі.

Підготувала Тетяна Рубан

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України