ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чим обумовлено рішення щодо скорочення терміну ротації українського контингенту в ЛИТПОЛУКР бригаді?

7 Травня 2020
Чим обумовлено рішення щодо скорочення терміну ротації українського контингенту в ЛИТПОЛУКР бригаді?

У соцмережах та на окремих вітчизняних ресурсах на початку весни цього року вже обговорювалось рішення щодо скорочення терміну ротації українського контингенту в спільній литовсько-польсько-українській бригаді імені Великого гетьмана Костянтина Острозького – з трьох років до двох. Нині цю тему певні зацікавлені особи знову порушують. Кореспондент  АрміяInform звернувся за коментарем із цього питання до компетентних осіб Генерального штабу Збройних Сил України.

Нашому кореспондентові повідомили, що станом на сьогодні 18 офіцерів ЗСУ виконують завдання у складі командування ЛИТПОЛУКРБРИГ (м. Люблін, Республіка Польща). Посади керівного складу бригади, а саме: командира бригади, заступника командира та начальника штабу, закріплені на ротаційній основі між державами-партнерами (Литовською Республікою, Республікою Польща та Україною). Нині обов’язки командира бригади виконує представник Збройних Сил України полковник Дмитро Братішко.

На наше запитання − чим обумовлено рішення щодо скорочення терміну ротації українського контингенту в ЛИТПОЛУКР бригаді, у Генеральному штабі ЗСУ відповіли наступне:

Рішення про скорочення терміну проходження служби в складі ЛИТПОЛУКРБРИГ було прийняте Міністром оборони України з метою надання можливості якомога більшій кількості українських офіцерів теоретично та практично опанувати штабні процедури та стандарти НАТО з питань планування, забезпечення та застосування військ для подальшого їхнього впровадження у практичну діяльність.Окремо необхідно зауважити, що всі розпорядження та рішення Міністра оборони України і Головнокомандувача Збройних Сил України обов’язкові для виконання всіма військовослужбовцями.

Так, відповідно до статті 6-ї Технічної угоди «Термін перебування на усіх посадах командування Бригади становить три роки». Але ротація українського персоналу – це національна прерогатива тільки України. Кожна країна одноосібно відповідає за свій контингент.

– Наші литовські та польські партнери на рівні своїх Генеральних штабів, Міністерств оборони позитивно сприйняли та підтримали нашу ініціативу під час чергового засідання Координаційної групи з питань діяльності Бригади та її командування, яке відбулося у грудні 2019 року, − ще раз наголосили в Генштабі.

Згадане рішення не поширюється на офіцерів Збройних Сил України, які будуть призначатися на посади командира, заступника командира та начальника штабу Бригади в зв’язку з тим, що вони закріплені за державами-партнерами на ротаційній основі раз на три роки, а саме: командир бригади – Польща, Україна (2018−2021 рр.), Литва; заступник командира бригади – Україна (2015−2018 рр.), Литва, Польща; начальник штабу бригади – Литва, Польща, Україна (2021−2024 рр.).

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини