ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Близько 50 тисяч осіб змушені були покинути анексований Крим – Офіс Генерального прокурора

18 Травня 2020, 18:05
Близько 50 тисяч осіб змушені були покинути анексований Крим – Офіс  Генерального прокурора

З 2014 року понад 48 тисяч громадян змушені були покинути тимчасово окуповану територію Криму і переміститися на підконтрольну уряду України територію. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

Як зазначив заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, РФ здійснює активну колонізацію території півострова. Незгода з окупацією, переслідування кримськотатарського народу, нестерпні умови проживання, численні незаконні обшуки, позбавлення волі змушують корінний народ півострова залишати Крим.

«Понад 48 тисяч громадян змушені покинути Крим. Водночас за час окупації країна-агресор прямо або опосередковано перемістила зі своєї території майже 73 тис. своїх громадян на окуповану територію», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Ці дії держави-окупанта містять ознаки порушень статті 49 Конвенції, відповідно до якої забороняється, незалежно від мотивів, здійснювати примусове індивідуальне чи масове переселення або депортацію осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території на територію окупаційної держави.

Грубим порушенням міжнародного гуманітарного права обов’язково буде надана правова оцінка як на міжнародному, так і на національному рівнях. На початку 2020 року прокуратура АР Крим разом з правозахисною неурядовою громадською організацією «Регіональний центр прав людини» направила вже сьоме інформаційне повідомлення до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду щодо примусового переміщення населення півострова.

Стежте за нами в Instagram
Новини