ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Змінено умови обов’язкової обсервації: кого це стосується

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Квітня 2020, 15:49

У зв’язку із запуском у дію електронного сервісу «Дій вдома» Кабінет Міністрів України змінив умови обов’язкової обсервації (ізоляції) певної категорії осіб у рамках карантинних заходів щодо запобігання поширенню епідемії коронавірусу.

Про це йдеться у Постанові Кабінету Міністрів №291 від 22 квітня 2020 р. «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів  України», якою вносяться зміни до урядової постанови №211 від 11 березня «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

«Особи, що дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома»  Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, не підлягають обсервації (ізоляції) у випадках, передбачених абзацами п’ятим та шостим цього пункту», – йдеться у змінах до березневої постанови.

Отже, за умов згоди на самоізоляцію з використанням електронного сервісу «Дій вдома» не підлягатимуть обов’язковій обсервації (ізоляції). Про це повідомляє АрміяInform.

‑ особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою);

‑  особи, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя через контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї (крім співробітників Місії Міжнародного комітету Червоного Хреста, співробітників акредитованих в Україні дипломатичних місій, зокрема тих, які провадять моніторинг ситуації та доставку гуманітарної допомоги населенню, що проживає на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим і м. Севастополя, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою).

Також цими змінами уряд зробив виняток для осіб, що досягли 60-річного віку.

«Установити, що обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів), які визначаються обласними, Київською міською державними адміністраціями, підлягають: особи, які двічі порушили умови самоізоляції (крім осіб, які підлягають самоізоляції виключно у зв’язку з досягненням 60-річного віку)», – йдеться  у зміненому варіанті постанови.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram