ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Життя із хештегом #НамСвоєРобитиНавітьВкарантин

3 Квітня 2020
Життя із хештегом #НамСвоєРобитиНавітьВкарантин

Через відсутність транспортного сполучення та введення в Україні режиму надзвичайної ситуації 49-й заїзд до Реабілітаційно-відпочинкового табору для бійців АТО «З любов’ю в серці», що в Косові, скасовано. Та організатори не сидять склавши руки. Вони проводять ремонтно-налагоджувальні роботи й підбивають підсумки майже п’ятирічної діяльності проєкту.

Реабілітаційно-відпочинковий табір для бійців АТО «З любов’ю в серці» є наймасштабнішим і основним проєктом ГО «За покликом серця», – розповіла кореспонденту АрміяInform голова організації Тетяна Костинюк. – Головний здобуток нашої п’ятирічної роботи – понад півтори тисячі захисників, які долучилися до програми табору, їхні щасливі усмішки й відгуки, вдячність їхніх рідних і близьких.

Ідея створити місце, куди б військові могли приїхати відпочити й отримати психологічну допомогу, виникла у 2015-му. Тоді Тетяна Костинюк зрозуміла, що бійцям  потрібне не тільки спорядження, яке вона як волонтерка купувала за кошти, виручені на різноманітних ярмарках та зібрані в церкві. Чоловіки, які приходили з передової, гостро потребували, аби їх «повернули до мирного життя». Так з одного пробного заїзду на туристичну базу виник цілий проєкт – табір «З любов’ю в серці».

Табір розташований на території туристичної бази. Тут через відпочинок та спілкування з побратимами бійці проходять психологічну реабілітацію. Окрім того, з ними працює професійний психолог. Програма перебування – надзвичайно насичена. За 10 діб ті, хто приїхав, можуть піти в гори у похід з наметами, спробувати себе у скелелазінні, сплавитись гірською річкою з порогами на надувному човні чи стати на лижі. Активні види відпочинку чергуються зі спокійними. Є тут і власна фішка – боді-арт. Приїжджають студентки з місцевого Інституту прикладного мистецтва і створюють цілі картини на спинах бійців улітку, а коли холодно – на руках та обличчях. Таке малювання має і певний масажний ефект.

Але заїзди до табору – лише верхівка айсберга роботи організаторів. Як поділилася Тетяна Костинюк, левова частка клопоту припадає на волонтерські будні, які лишаються поза фокусом фотоапарата. Це щоденні організаційні, господарські справи, які забезпечують повноцінне функціонування табору.

– У перервах між заїздами, окрім проведення робіт з утримання будівель і території, постійно працюємо над вдосконаленням та розширенням реабілітаційно-відпочинкової програми, покращенням умов проживання, харчування, – зауважує співрозмовниця.

Багато чого волонтери змогли зробити торік. Так, реалізували давній задум – запустили кузню і купили столярно-фугувальний станок. Завдяки новому обладнанню цього року розширено спектр майстер-класів. Окрім гончарства та ткацтва, проводитимуть і заняття з ковальства та різьблення на дереві.

– До того ж знайшли змогу купити комплексний тренажер зі штангою, що стало початком облаштування тренажерної кімнати, – зазначає Тетяна Костинюк. – Поряд із волейбольним майданчиком звели літній душ. Переоблаштували «відпочинкову кімнату», яка є і бібліотекою, і музичним салоном. Тепер там, окрім гітари, акордеона, баяна, є й фортепіано.

Є в таборі і свій трактор, який активно використовують для перевезення дров, каміння, щебеню. Також тут постійно заготовлюють соління, компоти, варення, заморожують сезонні фрукти і ягоди, сушать яблука.

– Робимо все можливе, аби реабілітаційно-відпочинкові заходи для наших захисників мали максимально високий рівень та ефективність.

Окрім заїздів до табору, ГО «За покликом серця» організовує й інші акції та культурно-масові заходи патріотичного спрямування. Торік провели «Вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні», презентацію фільму «Позивний Бандерас» і творчу зустріч з його творцями, показ вистави Барського МХАТу «Сто тисяч» (https://armyinform.com.ua/2019/11/reabilitacziya-tvorchistyu-vid-barskogo-mhatu/), виготовлення і відправку ековінків на могили невідомих воїнів у Старобільську.

Говорячи про плани на цей рік, Тетяна Костинюк зауважує, що, попри всілякі перешкоди, зупинятися не збираються. Вже налагодили співпрацю безпосередньо з бригадами та батальйонами для формування груп.

– Розуміємо, що війна не зупиниться ні через карантин, ні через економічну кризу. Щодня наші воїни тримають мирне небо, незважаючи ні на що. Тож розвиватимемо проєкти, що вже працюють, втілюватимемо в життя давні ідеї, однією з яких є відновлення роботи нашого інтернет-каналу ДРИМБА ТВ для активної боротьби в інформаційному просторі. Тобто, робитимемо все і всіма можливими способами, аби наблизити довгоочікувану перемогу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Публікації, Реабілітація, Спорт