ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Євроінтеграційний тиждень. Найважливіші події

23 Квітня 2020
Євроінтеграційний тиждень. Найважливіші події

ЄС виділить Україні 1,2 млрд євро на боротьбу з пандемією COVID-19 у рамках реалізації стратегії Team Europe.

Ці кошти допоможуть зменшити негативні економічні наслідки пандемії коронавірусу та гарантувати макроекономічну стабільність України. Про це йдеться  на сайті Європейської Комісії.

Пропозицію Єврокомісії надалі мають схвалити Європейський парламент та Рада ЄС. Єврокомісія розраховує на швидке схвалення пропозиції Європейським парламентом та Радою ЄС, адже проблема нагальна.

Загалом Єврокомісія ухвалила пропозиції щодо виділення макрофінансової допомоги 10 сусіднім країнам у боротьбі з пандемією коронавірсу на суму €3 мільярди.

«Мрія» доставила в Україну медвантаж, що може увійти до книги рекордів Гіннеса

«Наша «Мрія» привезла в Україну 12 мільйонів масок – як для лікарень, так і для аптечних мереж. Також привезли близько 260 тисяч захисних окулярів для наших медиків і понад 100 тисяч захисних костюмів п’ятого рівня захисту», – сказав Володимир Зеленський після огляду вантажу. Про це повідомляє Офіс Президента.

Раніше український Ан-225 допомагав іншим країнам у боротьбі з COVID-19, здійснюючи перевезення гуманітарних вантажів до Польщі та Франції.

«Пишаємося тим, що Україна змінює свій імідж у світі. Не лише щось просимо, а й допомагаємо іншим країнам», – зазначив Президент.

Літак прибув із найбільшим об’ємом перевезень і це хочуть занести в книгу Гіннеса та світовий рекорд – майже 1300 куб. м.

Україна моніторить рівень радіації за допомогою системи RODOS

Кризова команда з реагування на надзвичайну ситуацію та Державна інспекція ядерного регулювання України стежать за радіаційною ситуацією в Київській області та поза нею за допомогою системи підтримки прийняття рішень «РОДОС» (RODOS).

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

Система «РОДОС» розроблена в ЄС та надана Україні Європейською комісією в межах програм допомоги з ядерної безпеки. Європейський Союз є давнім партнером української влади у подоланні наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, яка у 1986 році зруйнувала ядерний реактор №4.

Ця система відповідає міжнародним стандартам та впроваджується в Україні за підтримки Європейського Союзу з 2011 року. За допомогою системи можна оцінювати радіологічні ризики, пов’язані з лісовими пожежами, смерчами, затопленням у зоні відчуження заплавних територій, а також із роботами зі зняття з експлуатації ЧАЕС. «РОДОС» дозволяє провести докладний розрахунок прогнозу напрямку руху потенційно забруднених хмар уздовж північних кордонів України.

До України повертаються медики, які боролися з коронавірусом в Італії

Сьогодні після майже тритижневої роботи в лікарнях м. Пезаро та Урбіно наші лікарі залишають регіон Марке і повертаються в Україну.

Рятуючи італійських пацієнтів, українські медики набули від італійських колег важливого досвіду боротьби з Covid-19, який віднині слугуватиме для лікування хворих на коронавірус у нашій державі. Про це повідомив посол України в Італії Євген Перелигін на своїй сторінці у Фейсбук.

«Ми вдячні за проявлені братніми українськими лікарями до нас любов та милосердя, жест України вражає нас ще більше саме тому, що ваш народ у цей час торкнулась трагедія війни та страждань», – цитує посол слова колективного листа монахинь монастиря Святої Кьяри, який надійшов на адресу посольства.

За словами посла, найкращою оцінкою роботи медиків у місцевих лікарнях «стали щирі слова вдячності від простих місцевих мешканців, які на кожному кроці, від вулиць і до супермаркетів, їх впізнавали».

Україна розраховує на нові можливості для подальшої політичної та економічної інтеграції в ЄС на основі Угоди про асоціацію

«Від засідання міністрів закордонних справ Європейського Союзу Україна очікує подальшої підтримки суверенітету й територіальної цілісності, продовження санкційної політики щодо Росії, а також нових можливостей для подальшої політичної та економічної інтеграції країни в ЄС на основі Угоди про асоціацію», – заявив заступник українського міністра закордонних справ Єгор Божок. Повідомляє Інтерфакс-Україна.

Стежте за нами в Instagram
Новини