ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як змусити себе займатися спортом удома? Поради від професійного спортсмена Владислава Гераскевича

4 Квітня 2020
Як змусити себе займатися спортом удома? Поради від професійного спортсмена Владислава Гераскевича

Тримати себе в гарній фізичній формі важко, особливо, коли всі фітнес-центри закриті на карантин. Звичний спосіб життя ми вимушені змінити задля власної безпеки. Щоденна активність більшості громадян зменшена до мінімуму. Якщо до карантину люди, котрі не дуже полюбляють спорт, мали хоч мінімальну дозу фізичної активності, приміром щодня йдучи на роботу, то сьогоднішні реалії свідчать, що багато хто за добу має єдину «розминку» – похід у магазин чи аптеку.

Зберегти гарну фізичну форму, подумаєте ви, нереально. Але АрміяInform разом із професійним спортсменом Владиславом Гераскевичем зруйнує цю думку, мотивуючи до занять спортом удома.

Владислав Гераскевич – перший в історії України скелетоніст, який здобув олімпійську ліцензію і виступив на Олімпіаді. Це дуже яскравий зимовий вид спорту, де спортсмени змагаються у швидкісному спуску льодовим треком. Максимальна швидкість під час спуску – 120 км/год та вище.

– Режим спортсменів збірної команди України – це систематичність, тренування, відновлення й відпочинок. Без цих складових не можна досягнути найвищих результатів у сучасному спорті. Це не ті тренування «з позитивчиком» та «звітом» у соціальних мережах. Це тренування, які приводять до серйозних змін у фізіології спортсмена, – зазначив Владислав.

Тому, за словами атлета, різка зупинка тренувань для професійного спортсмена – це не тільки падіння спортивних результатів, безглуздість витрачених раніше часу і ресурсів на підготовку, але й підрив усередині організму «бомби», яка вдаряє по потребах серцево-судинної, нервової й інших життєво важливих систем організму у спортивних навантаженнях і активності, викликаних тривалим тренувальним процесом.

Відомо, що під час карантину займатися спортом на спортивних майданчиках та в залах заборонено.

Для більшості атлетів – це проблема. Адже заняття спортом підвищують імунітет, бо саме він виконує головну роль у боротьбі з різними захворюваннями, зокрема і коронавірусом.

І ці заняття необхідно проводити, але з обов’язковим дотриманням карантинної безпеки, тримаючи дистанцію в понад 2 метри до інших людей, використовуючи маски й рукавички.

Але тренуватися можна і вдома.

Владислав пропонує наступні фізичні вправи вдома в умовах карантину:

– відтискання від підлоги: 3–4 підходи по 10–15 разів або більше, якщо це дозволяє фізична форма;

– присідання: 3–4 підходи по 15–20 повторів (неглибоких, щоб уникнути травми суглобів коліна);

– нахили вперед: дістати кінчиками пальців підлоги, після чого повністю випрямитись: 3–4 підходи по 20 повторів;

– вправа на м’язи пресу «Ножиці»: 3–4 підходи по 25–30 разів.

Вправу «Ножиці» виконують, лежачи на спині, піднімаючи почергово ноги. Коли виконуєте цю вправу, повністю опрацьовуєте прямий м’яз живота.

­– Це буде чудове навантаження на організм під час карантину, – стверджує Владислав Гераскевич.

Ну, а для атлета ці тренування мають відновлювальний характер, адже лише місяць тому в нього завершився важкий змагальний сезон – 8 етапів Кубка світу, чемпіонат світу серед юніорів та дорослих.

– Вже за кілька тижнів розпочнеться новий тренувальний сезон, де пробіжок і звичайних тренувань буде недостатньо, – говорить Владислав. –Але ми, як і всі спортсмени України, сподіваємося, що зовсім скоро продовжимо звичний для нас стиль життя.

Бережіть себе та міцного здоров’я!

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації, Реабілітація, Спорт