ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як запобігти розповсюдженню коронавірусу: досвід Житомирського військового інституту

25 Квітня 2020
Як запобігти розповсюдженню коронавірусу: досвід Житомирського військового інституту

На жаль, пандемія коронавірусу продовжує свій смертельно небезпечний наступ по всій планеті, і Україна не стала виключенням, хоча поки що вчасно запроваджені карантинні заходи дають свої результати, і в нашій країні поширення вірусу відбувається незначними темпами. Втім, не оминуло лихо й вітчизняне військо. Усі ми люди, всі контактуємо з іншими людьми як на службі, так і у позаслужбовий час, тож у цьому немає нічого дивного. Про це повідомляє АрміяInform.

У Житомирському військовому інституті імені Сергія Корольова всі визначені наказами і розпорядженням старших начальників заходи щодо запобігання занесення на територію інституту коронавірусної інфекції були виконані.

– Ми розуміли, що основний шлях занесення інфекції – ззовні, через офіцерів і працівників, які щоденно заходили до інституту, тому звели до мінімуму число таких осіб, – говорить начальник Житомирського військового інституту генерал-майор Олександр Левченко. – Більше половини постійного складу знаходяться вдома на дистанційній формі роботи. А для тих офіцерів і працівників, які заходять в інститут, – найсуворіші вимоги щодо недопущення безпосередніх контактів із курсантами.

Втім, всього не передбачити… Один із курсантів (сімейний контрактник) під час звільнення контактував із мамою, у якої згодом було виявлено коронавірус. В інституті запевняють, що одразу після отримання повідомлення про контакт курсанта 4-го курсу з інфікованою родичкою він був ізольований до ізолятора лазарету. Також негайно була проведена робота щодо виявлення контактних із ним осіб. Виявилося, що можливі контактні особи – це його навчальна група, яка була негайно знята із занять та переміщена до тимчасового ізолятора, підготовленого на випадок епідемії. При цьому групу з двадцяти семи чоловік розділили на дві підгрупи – хто найближче контактував із цим курсантом, і хто менш імовірно контактував. Ці дві підгрупи були розміщені окремо, тобто – роздільне проживання, роздільне харчування, окремі туалети і вмивальники.

 

У командуванні військового інституту розповідають, що в ізоляторі є багато місць і його можливості нині використовуються лише на 15%. Але власний досвід ізоляції хворого на коронавірус та обсервації всієї групи контактних осіб показав, що  потрібні невеликі приміщення з якомога більшою кількістю ліжок, а також окремі приміщення для невеликих груп курсантів – бажано на 5-8 осіб. Це потрібно для того, щоб курсанти цих мікрогруп не контактували між собою протягом чотирнадцяти діб – на час інкубаційного періоду. Але головне – не в наявності кімнат із ліжко-місцями, а необхідність мати окремі повністю ізольовані локації із всіма елементами життєзабезпечення. Це означає, що для окремої курсантської мікрогрупи мають бути окремий туалет, душ, вмивальник, місце для прийому їжі, а також умови для навчання і самостійної підготовки.

– Таким чином ми створили 6 локацій для обсервації курсантів у казармених приміщеннях та ще 4 – на вулиці, в наметах, – продовжує начальник військового інституту. – Тут у них є усі належні умови для двотижневого проживання, харчування й дистанційного навчання. Всередині намету є декілька зон: зона відпочинку, зона для занять, зона для прийому їжі. Тут є пічне опалення дровами – для курсантів це відома справа, бо на полігонах вони саме так і обігрівають намети. Є світло, достатньо розеток для ноутбуків, зарядних пристроїв, електрочайника. Водночас зроблено все для того, аби повністю уникнути контактів курсантів із підозрою на захворювання з рештою особового складу.

Крім того, як розповідає генерал, ним було прийнято рішення не обмежувати боротьбу з коронавірусом виключно профілактичними заходами – навчальний заклад завжди залишається навчальним закладом, тож житомиряни вирішили використати й цю ситуацію для навчання.

– Курсанти випускного курсу за кілька місяців прийдуть у війська і, на жаль, можуть і у своїх військових частинах зустрітися з проблемою захворюваності й необхідністю обсервації, – додає генерал-майор Олександр Левченко. – Тож нині з ними проводяться практичні заняття, під час яких вони вчаться організовувати місця для обсервації та створювати усі необхідні для цього умови.

Перевірив умови табору і начальник Житомирського шпиталю, де нині проходять лікування хворі на COVID-19, полковник Олександр Серебряков. Як медик, він позитивно оцінив створені для обсервації умови. Відповів начальник госпіталю і на запитання щодо стану здоров’я хворих на коронавірус військовослужбовців. За його словами, їхній стан стабільний і не викликає занепокоєння.

– Четверо хворих уже готуються до виписки, ще двоє продовжать лікування, – розповідає офіцер.

Що ж стосується курсантів, які ось уже протягом двох тижнів проходять обсервацію в ізоляторі лазарету, то в жодного з них за весь період обсервації не проявилося симптомів захворювання. Для них організовано дистанційне навчання і для цього створені відповідні умови, курсанти свідомо і досить впевнено переносять тимчасові незручності.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини