
Безперебійне водопостачання мешканців військових містечок Гвардійське та Черкаське планують зробити цього року. За словами голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Бондаренка, завершити будівництво планують до кінця 2020 року.
Як повідомили у Департаменті масових комунікацій Дніпропетровської ОДА, у Новомосковському районі почали будувати новий 15-кілометровий водогін. Він забезпечить безперебійним водопостачанням мешканців військових містечок Гвардійське та Черкаське.
– Понад п’ять років жителі Гвардійського та Черкаського, а це військовослужбовці та ветерани бойових бригад, страждають від постійних перебоїв з водопостачанням. Шукали варіанти, як у найкоротші строки розв’язати цю проблему. Модернізувати стару трубу коштувало б понад 200 мільйонів гривень – це колосальні гроші. Вирішили будувати новий 15-кілометровий водогін. Він вартуватиме близько 47 мільйонів і вже незабаром забезпечить питною водою близько 30 тисяч мешканців Новомосковського району, – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Бондаренко.
Будують водогін державним та обласним коштом. Роботи вже стартували неподалік Черкаського.
– Проблема з водопостачанням у районі дужа гостра. Понад десять тисяч мешканців військових містечок живуть без води. Нині отримуємо її по годинах – цього вистачає тільки на найнеобхідніші потреби, – розповів голова Черкаської ОТГ Юрій Таран. – На цей водогін покладаємо великі сподівання. Чекаємо, що він дасть змогу запустити повноцінне водозабезпечення у наших населених пунктах.
Протяжність нового водогону становитиме 14,7 кілометра. Також збудують нову насосну станцію в Орлівщині й модернізують уже наявну в Новомосковську.
– Проєкт розбили на кілька етапів. Нині рухаємося до Орлівщини. Там зведемо насосну станцію з двома резервуарами для води. Водночас мінятимемо частину водогону в Новомосковську та прокладемо труби в районі річки Самара. Далі продовжимо роботи й замінимо насос у Новомосковську на потужніший і під’єднаємо насосні станції у військових містечках, – сказав заступник директора БК «Будсистема» Сергій Каліненко.
Роботи планують завершити цього року.
Підготував Олександр Колесник