ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Нас очікує ще два піки захворюваності на COVID-19 – Прем’єр-міністр

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Квітня 2020, 11:54

Україна в боротьбі з поширенням коронавірусу наразі йде за позитивним сценарієм, але це не означає, що цього року не буде піків захворюваності, заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю  РБК-Україна.

«Система охорони здоров’я нині завантажена хворими на коронавірус менше ніж на 10 %. Ми йдемо за так званим позитивним сценарієм. Але це не означає, що цього року не буде піків і сплесків. Загалом світ у цьому році коронавірус не здолає, і нам у всякому разі доведеться жити в умовах уже нового світу та нових соціальних обмежень», – сказав Денис Шмигаль.

З огляду на це очільник уряду виділив три рівні карантину та пояснив особливості кожного з них.

«Ми сьогодні запроваджуємо певні визначення карантинних заходів та потреби їхнього введення в рівнях: жовтий, помаранчевий, червоний», – розповів він.

Жовтий рівень. Ситуація помірна, м’які умови карантину, основні галузі працюють.

Помаранчевий рівень. Кількість хворих починає зростати, є один або два летальні випадки, регіон із зафіксованими випадками локалізують і закривають.

Червоний рівень. Lockdown, регіон чи країну фактично закривають повністю. Такі обмеження діють нині.

Денис Шмигаль зазначив, що ті заходи, які впровадив уряд, непопулярні та доволі жорсткі, але вони дають сьогодні свій результат.

«На жаль, не всі свідомо до цього підходять, тому, за розрахунками Національної академії наук України, які були отримані нещодавно, очікуємо ще два піки захворюваності. Один орієнтовно станеться наприкінці квітня, другий – приблизно між 3 і 8 травня», – додав очільник уряду.

Наразі, за його словами, Кабмін розглядає 11 травня як бажаний кордон, після якого очікують на позитивні дані й перехід на м’якший режим.

«Але не факт, що так і буде. Сьогодні ще ніхто у світі прогнозувати й передбачати дані щодо коронавірусу не навчився, всі можуть тільки здогадуватись», – зазначив Денис Шмигаль.

Як повідомляла АрміяInform, станом на ранок 22 квітня в Україні лабораторно підтверджено 6 592 випадки захворювання на COVID-19, за добу захворіло 467 людей. У Збройних Силах України зареєстровано 43 випадки очікуємо ще два піки захворюваності.

Читайте нас у Facebook