ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Росії за поширення даних про коронавірус загрожує кримінальна відповідальність

22 Квітня 2020, 13:13

У Російській Федерації обговорення неофіційних даних про епідемію коронавірусу тепер потраплятиме під кримінальну відповідальність. Це ж стосується і публікацій про коронавірус у соціальних мережах і засобах масової інформації.

Про це повідомляє «Інформаційний спротив» з посиланням на заяву Верховного суду РФ.

Розбираючи практику справ щодо фейків про коронавірус, судді прирівняли пости в соціальних мережах до поширення інформації «через виступ на зборах, мітингу, поширення листівок, вивішування плакатів тощо». Водночас Верховний суд РФ ніяк не тлумачить саме поняття «завідомо неправдивої інформації», хоча більшість справ порушено за публікаціями, автори яких не мали наміру поширювати фейки, а довіряли своїм відомостям.

Стаття 207.1 «Публічне поширення завідомо неправдивої інформації про обставини, що становлять загрозу життю та безпеці громадян» введена в Кримінальний кодекс РФ з 1 квітня. Вона орієнтована на фільтрацію даних про поширення коронавірусу.

Раніше Верховний суд РФ порушував справи лише за інтернет-поширення даних про COVID-19 – як вигаданих, в які неможливо повірити.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України