ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд змінив порядок призначення на державну службу на період карантину

24 Квітня 2020

22 квітня 2020 року на черговому засіданні Кабінету Міністрів України уряд затвердив окремий порядок призначення на посади державної служби на період карантину, – про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті уряду. Це було обумовлено тим, що Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік”» було зупинено дію Закону України «Про державну службу» в частині проведення конкурсів на посади державної служби та призначення на посади державної служби за результатами конкурсу.

У новому порядку передбачається, що:

– суб’єкти призначення можуть скористатися, насамперед, правом призначити на вакантні посади осіб із числа тих, кого запропонували Комісія з питань вищого корпусу державної служби (для посад категорії А) та конкурсні комісії (посади категорії Б та В) за результатами незавершених конкурсів станом на початок дії карантину;

– суб’єкти призначення або керівники державної служби в державному органі можуть призначити на посаду державної служби осіб шляхом укладання контракту на проходження державної служби на період дії карантину та до дня призначення на цю посаду особи вже за результатами проведеного конкурсу після скасування дії карантину. Тобто, у цьому випадку особа призначається на посаду лише на певний термін, після завершення якого має бути проведено обов’язково класичний конкурс на зайняття посади державної служби. І такий конкурс має бути оголошений протягом 2 місяців після скасування дії карантину. Добір осіб за такою процедурою здійснюватиметься за результатами проведених співбесід з тими кандидатами, які виявлять бажання і відповідатимуть загальним вимогам до тих, хто претендує на посади державної служби. Окрім того, інформація про добір у такий спосіб оприлюднюватиметься на Єдиному порталі вакансій державної служби.

Цей Порядок не застосовується до переможців конкурсу, які за певних причин (проведення спецперевірки тощо) на час набрання чинності цієї постанови не призначені на відповідні посади. У такому випадку призначення здійснюється на загальних підставах відповідно до Закону України «Про державну службу».

Читайте нас в Telegram
Новини