ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Львові небайдужі ліквідовують наслідки підпалу волонтерського центру

22 Квітня 2020
У Львові небайдужі ліквідовують наслідки підпалу волонтерського центру

Медики з волонтерської групи «Фенікс» прийшли на допомогу АТОвцям ще на початку війни у 2014 році.  Тоді для їхніх потреб було виділено невелике приміщення біля Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні. Силами волонтерів тут відразу було відремонтовано кілька приміщень і психологи розпочали свою роботу. Згодом стало зрозуміло, що бойові психологічні травми потребують комплексного й  іншого підходу до лікування, ніж розлади, з якими звертаються цивільні пацієнти.

Тому у «Феніксі», також за волонтерський кошт, були організовані зали для фізичної реабілітації воїнів, різноманітні масажні кабінети (зокрема гідромасаж), працювало чимало психологічних гуртків.

– Офіційну статистику ми ведемо з 2017 року, – розповіла старша медсестра відділення психогенних травм Оксана Зільник. – Саме тоді ми стали повноцінним відділенням лікарні. З того часу у нас пройшли лікування понад 2 тисячі українських захисників.

І за кожним із цих пролікованих бійців є їхні родини і сім’ї, робота та друзі, до яких вони повернулись. Та комусь видно дуже заважала робота медиків із групи «Фенікс», або надто ласим є шматок землі, де знаходиться лікувальне відділення. І тому, 17-го квітня, у переддень світлого свята Пасхи зловмисники здійснили підпал споруди.

За інсайдерською інформацією АрміяІnform, палій (чи палії) кинули у споруду щонайменше три пляшки з запалювальною сумішшю. За почерком видно, що працювали професіонали, адже дві пляшки було кинуто в середину лікувального корпусу, а одна – з точним розрахунком під дах. Датчики руху зафіксували вибиття шибок близько 14-ї години, а вже через 15-20 хвилин на пульт чергового пожежного розрахунку поступив сигнал про пожежу. Рятувальники прибули своєчасно. І завдяки їм вдалось зберегти чимало майна, та й власне саму споруду.

Однак, після того, як вогонь згас, повстало питання – хто відновить лікувальний корпус, і прибере сміття, яке лишилось після пожежі. Саме тоді на запрошення керівника відділення Андрія Посікіри відгукнулись як львівські волонтери, так і ветерани АТО, і навіть учні львівських навчальних закладів. Відразу після свят кілька десятків людей прийшли, щоб надати допомогу центру, який вже шість років допомагає воїнам.

– Це було схоже на будні Майдану і Революції Гідності, – поділився враженнями Андрій Посікіра. – Нікому нічого не треба було казати, всі принесли з собою інструменти, хтось приніс воду, хтось рукавички, і навіть подумали про те, що людей потрібно нагодувати обідом та мати медичне забезпечення у випадку травм. Це неймовірно. Я щиро вдячний всім, хто відгукнувся на наше прохання допомогти.

Протягом одного дня було розчищено понад 400 квадратних метрів знищеного вогнем даху, завантажено в контейнер кілька тонн будівельного сміття, посортовано та складено все, що можна було врятувати, і що стане у пригоді для відновлення центру.

– Нас вогнем не злякати і не зупинити. Ми відновимо наше відділення і вже виникла ідея добудувати другий поверх. Де б могли повноцінно працювати наші психологи. Я знаю, що за дуже короткий термін часу ми відновимось і станемо сильнішими, – підсумував Андрій Посікіра.

Фото та відео авторів

 

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Публікації