ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Розкажи товаришам, поясни рідним та близьким

25 Квітня 2020, 9:55
Розкажи товаришам, поясни рідним та близьким

Сьогодні ми розкажемо про мобільні телефони.

Мобільний телефон забезпечує безперервний контакт між людьми і це неймовірно круто, проте є одне вагоме але – це найпростіше джерело добування інформації. Новітні засоби розвідки дають змогу дізнатися не лише про місце переговорів, а й безпосередньо про зміст та листування. Для нас основне щоб ти зміг вберегти себе та своїх близьких.

Не використовуй мобільний телефон без нагальної потреби.
Мобільний телефон є радіовипромінювальним пристроєм яким ти розкриваєш своє місце знаходження. Деякі оператори мобільного зв’язку є громадянами інших держав, у тому числі Російської Федерації, тому спецслужби цих держав можуть отримувати інформацію про переговори та навіть місцезнаходження методом триангуляції (аналіз сили сигналу на трьох найближчих базових станціях), – стався до мобільного телефону як до засобу зв’язку, який ВЖЕ ПРОСЛУХОВУЄТЬСЯ ПРОТИВНИКОМ. Це просте правило збереже багато життів. Не забувай його.

ТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ!

З точки зору безпеки, ідеальним варіантом стане цілковита ВІДМОВА від використання мобільного телефону в ООС. На заміну мобільному телефону можуть прийти мережі відкритого телефонного зв’язку Збройних Сил України, які дозволяють здійснювати дзвінки на номери мобільних операторів. Для дзвінка на мобільний із зони ООС достатньо лише набрати потрібний номер, наприклад, 093-222-22-22. Таким чином, у разі перехоплення дзвінка на боці отримувача противник не дізнається, хто й звідки телефонує. Якщо з певних причин неможливо відмовитися від використання мобільного в зоні ООС, але «дуже треба», — по прибутті придбай і почни використовувати SIM-ку безпосередньо в зоні проведення ООС. Це не дасть змоги встановити, звідки ти приїхав. Це не робить твої переговори захищеними, а твоє місцезнаходження, таким що не можливо визначити.

Використовуй лише мінімально необхідний набір додатків.

Більшість надійних додатків розміщено в офіційних магазинах додатків (Play Market для Android, Microsoft Store для Windows та App Store для MacOS). Під час завантаження нової програми на свій телефон краще перевірити надійність розробника та популярність додатка. ВАЖЛИВО! Віруси для мобільних активно розвиваються та виходять на один рівень з вірусами для персональних комп’ютерів. ПАМ’ЯТАЙ! Додатки в телефоні мають доступ до певної інформації. Варто УНИКАТИ встановлення програм, права доступу до яких викликають сумніви.

Спроби «зламати» власний телефон негативно впливають на безпеку.

Іноді власникам смартфонів пропонують зробити свій телефон кращим, швидшим, потужнішим за допомогою двох речей: отримати суперправа (root) до свого смартфону або встановити сторонню операційну систему («прошивку»). В результаті встановлення таких прав телефон може бути повністю непідконтрольний користувачу. Існує єдиний спосіб уникнення цього — ніколи не встановлювати root на свій смартфон!

Не варто підключати телефон до військових комп’ютерів.

Підключення модема до одного з військових комп’ютерів — величезна послуга ворогу. ЗАБОРОНЕНО підключати сторонні пристрої до військових комп’ютерів. Зазвичай це призводить до зараження комп’ютера вірусом, який, у свою чергу, передає дані противнику, використовуючи доступ до Інтернету через підключений 3G-модем.

Потурбуйся, щоб дані з твого телефону не потрапили до рук ворога.

Ти просто загубив телефон. Нескладно уявити ситуацію в ООС, коли телефон просто випав з кишень екіпіровки. У такому випадку небезпека полягає в тому, що інформація, накопичена на ньому, а також доступ до електронної пошти, Вайбера, Фейсбука та іншого, легко потрапила до рук ворога. Перш за все, обмеж інформацію до мінімуму. З метою ускладнення вилучення інформації слід встановити ПАРОЛЬ на розблокування свого пристрою. Необхідно здійснити це таким чином, щоб у разі повторного введення неправильного пароля з телефону видалялась уся інформація. Для цього знайди підпункт меню, який зазвичай називається Безпека, в меню Налаштування телефону. У разі виникнення складнощів спробуй знайти відповідь в Інтернеті, інструкції до телефону або просто звернися по допомогу до зв’язківців.

ПРОЧИТАВ?
ДІЙ!

Командування Військ зв’язку та кібербезпеки Збройних Сил України

Читайте нас у Facebook
Консультації