ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Росія має допомогти міжнародній боротьбі зі смертельним вірусом – припинити агресію проти України», – МЗС

1 Квітня 2020
«Росія має допомогти міжнародній боротьбі зі смертельним вірусом – припинити агресію проти України», – МЗС

МЗС України поділяє стурбованість наших французьких і німецьких партнерів щодо відсутності прогресу у процесі мирного врегулювання на Донбасі на тлі пандемії COVID-19, що була висловлена 30 березня у спільній заяві міністрів закордонних справ цих країн. Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Саме у цей день на Донбасі від російських обстрілів загинув ще один захисник України, а троє інших були поранені. Така активність російських окупаційних сил на Донбасі свідчить про те, що глобальну загрозу коронавірусу вони сприймають як сприятливий час для ескалації.

«Разом з нашими партнерами по «нормандському формату» – ФРН і Францією – ми закликаємо РФ як сторону міжнародного збройного конфлікту негайно виконати свої безпекові зобов’язання за Мінськими домовленостями, зокрема забезпечити стале припинення вогню на Донбасі. Ми розглядаємо цей крок не лише як необхідну передумову для прогресу на інших напрямках мирного процесу, а і як важливий елемент глобальних зусиль із протидії поширенню COVID-19, у дусі мирних закликів Генерального секретаря ООН», – наголосили у відомстві.

Україна вже привертала увагу міжнародної спільноти до критичної неспроможності протидіяти поширенню коронавірусу на окупованих територіях. В умовах продовження бойових дій і фактичного закриття окупованої частини Донбасу для СММ ОБСЄ, установ ООН, Міжнародного комітету Червоного Хреста та інших міжнародних гуманітарних неурядових організацій місцеві мешканці опинилися у ролі заручників, беззахисних перед загрозою пандемії.

«Закликаємо РФ забезпечити у повному обсязі право на життя та доступ до медичного забезпечення незаконно ув’язнених українців, забезпечити безперешкодний і безпечний доступ представників моніторингових місій і Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також українських лікарів до населення тимчасово окупованих територій з метою проведення кваліфікованого медичного обстеження та лікування», – повідомили в МЗС.

Замість показних і розрахованих на відбілювання власної репутації дій, Росія мала б здійснити крок, здатний по-справжньому допомогти міжнародній боротьбі зі смертельним вірусом, – припинити агресію проти України.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України